fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Anioły w technologiach

Spółka Paymax, twórca mobilnych terminali płatniczych, uzyskała kolejną transzę wsparcia - tym razem od tzw. aniołów biznesu.

Zazwyczaj za takimi decyzjami stoją przedsiębiorcy, którzy już zdążyli sie dorobić majątku, a teraz są w stanie pozwolić sobie na wspieranie rozwoju innych projektów. Tym razem grupa prywatnych inwestorów – tzw. aniołów biznesu – zapewniła spółce Paymax możliwość dalszego rozwoju pierwszego polskiego systemu akceptacji płatności mobilnych. Środki pozyskane w IV rundzie finansowania oraz wsparcie biznesowe wniesione przez inwestorów pozwolą w kolejnych  kwartałach na znaczące poszerzenie sieci sprzedaży i przyspieszenie rozwoju firmy.

Dodatkowo Paymax będzie mógł rozpocząć integrację z kilkoma klientami biznesowymi z Europy Środkowo-Wschodniej, rozpoczynając tym samym ekspansję na rynki zagraniczne.

- Terminale mobilne są rozwiązaniem trafiającym w potrzeby licznej grupy akceptantów – przede wszystkim tych, którzy prowadzą mały lub średniej wielkości biznes i przywiązują szczególną wagę do wysokości kosztów stałych. Dla tych przedsiębiorców nasza oferta jest niezwykle atrakcyjna - mówi Tomasz Sowiński, wiceprezes Paymax. - Dzięki dofinansowaniu mamy możliwość poszerzenia sieci sprzedaży i zwiększenia skali dotarcia do klientów. Już dzisiaj otrzymujemy kolejne zamówienia nie tylko od klientów detalicznych, ale co istotniejsze – od dużych firm działających m.in. w branży telekomunikacyjnej i finansowo-ubezpieczeniowej – dodaje.

Środki pochodzące z inwestycji posłużą do uruchomienia nowych kanałów dystrybucji mobilnych PIN-Padów Paymax, które – w połączeniu z dowolnym smartfonem oraz bezpłatną aplikacją – umożliwiają przyjmowanie płatności w każdym punkcie handlowym. Również klienci biznesowi coraz chętniej korzystają z bezabonamentowych terminali i elastycznej oferty Paymax, w której prowizja za dokonywane płatności maleje wraz ze wzrostem obrotów.

Paymax jest pierwszym polskim dostawcą usług mobilnych terminali płatniczych (mPOS). System Paymax uzyskał wymagane w branży płatniczej certyfikaty bezpieczeństwa, w tym zgodność ze standardami EMV i PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) oraz organizacji płatniczych (Visa i MasterCard).

Do przeprowadzania akceptacji płatności w systemie Paymax potrzebny jest podłączony do internetu smartfon lub tablet. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji urządzenie staje się automatycznie terminalem. Do akceptowania płatności konieczny jest zakup PIN-Pada Paymax (czytnika kart współpracującego z aplikacją).

PIN-Pad i telefon komunikują się ze sobą przy pomocy Bluetooth, umożliwiając płatności w każdych warunkach, niezależnie od rodzaju działalności.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA