fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

#RZECZoBIZNESIE: Maja Meissner: Spalmy plany na wypoczywanie. Obudźmy w sobie dziecko

tv.rp.pl
Na wakacjach spalmy plany na wypoczywanie, idźmy za tym, co nam będzie sprawiało przyjemność - mówi Maja Meissner, Meissner&Partners, gość programu Michała Niewiadomskiego.

Jak wypocząć w wakacje?

- Trzeba zacząć od tego, żeby pobudzić w sobie dziecko i robić to, na co ma się ochotę. Wyjść z rygorów czasowych, imperatywów, zwiedzania, planowania, odhaczania. To kluczowa rzecz. Nie wolno planować nadrabiania zaległości (np. w lekturze) - mówiła Meissner.

Podkreśliła, że tydzień to mało czasu, ale kwestia nastawienia może bardzo dużo zmienić.

Zaznaczyła, że przed wyjazdem trzeba przewidzieć jakie tematy mogą się pojawić w pracy i oddelegować, poprzypisywać je do różnych osób, żeby się tym zajęli. - Niestety na wakacjach nie chcemy puścić kierownicy i ciągle być ważni. Kontrolujemy sytuację, a w wypoczywaniu chodzi o to, że się zrelaksować, a nie kontrolować – tłumaczyła.

Jeśli na wakacjach sprawia nam przyjemność serfowanie w sieci i czytanie artykułów to dajmy sobie na to przyzwolenie.

- Na wakacjach możemy pomyśleć o rzeczach, na które nie mamy czasu w ciągu roku. Można uruchomić krytyczne myślenie wokół różnych perspektyw – zauważyła Meissner.

- Nie róbmy imperatywu zwiedzania, bo będziemy w nieustających horyzontach terminów, kupowania biletów i stania w kolejkach – dodała.

Podkreśliła, że na wakacjach trzeba zostać adwokatem swoich marzeń. - Ważne jest otoczenie, bo albo sprzyja w wypoczynku, albo wręcz przeciwnie. Jeśli jedziemy nawet w fantastyczny klimat, ale zatłoczone miejsce, gdzie jest huk, nie jest to dobre miejsce. Nawet jeśli pogoda ma być gorsza pojedźmy w miejsce, które nas wyciszy. Wyciszenie jest bardzo potrzebne, a wakacje to moment, żeby z niego skorzystać – stwierdziła gość.

Są osoby, które będą cały czas myśleć o swoim biznesie. - Będą się inspirować otoczeniem i myśleć, co może lepszego zrobić z firmą. Nie jest to nic złego, bo może wpaść genialny pomysł – oceniła.

Meissner przypomniała, że najnowszy trend mówi, iż trzeba spalić biznesplan i podążać za tym co przychodzi, odkodowywać najnowsze trendy i cały czas się dopasowywać. - Podobnie jest z wypoczynkiem. Spalmy plany na wypoczywanie, idźmy za tym, co nam będzie sprawiało przyjemność – apelowała.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA