fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Dominikana na celowniku turystów

Adobe Stock
Drugi rok z rzędu wakacyjny kurort na karaibskiej wyspie zajął czołowe miejsce wybierane w celu wypoczynku i rozrywki.

Mastercard opublikował tegoroczny ranking Global Destination Cities Index: Play. Wynika z niego, że podróżni w celach wypoczynkowych najchętniej wybierają się do Punta Cana, czyli regionu turystycznego Dominikany, znanego z pięknych, białych plaż i lazurowej wody.

Punta Cana drugi rok z rzędu znajduje się na szczycie wakacyjnego zestawienia Mastercard jako miasto, do którego największy odsetek turystów, zatrzymujących się na noc, przyjeżdża dla wypoczynku i rozrywki. Ranking pozwala zrozumieć, w jaki sposób podróżujący najbardziej lubią odpoczywać — od leżenia na plaży, przez zwiedzanie zabytków, aż po trekking w górach.

Oto miasta wybierane najczęściej przez podróżujących w celach rekreacyjnych:

1. Punta Cana, Dominikana (podróże rekreacyjne odpowiadają tu za 99,9% odwiedzin)

2. Dżerba, Tunezja (97,8 proc.)

3. Hokkaido, Japonia (97,3proc.)

4. Riviera Maya, Meksyk (97,2proc.)

5. Cuzco, Peru (97proc.)

6. Palma de Mallorca, Hiszpania (96,9proc.)

7. Kioto, Japonia (96,9proc.)

8. Honolulu, Stany Zjednoczone (96,8proc.)

9. Bali, Indonezja (96,7proc.)

10. Osaka, Japonia (96,proc.)

Twórcy rankingu Global DestinationCities Index: Play analizują i szeregują lokalizacje, do których ludzie podróżują w celach innych niż służbowe. Opierają się przy tym na informacjach od krajowych organizacji turystycznych.

Edycja „Play" to pierwszy z tegorocznych raportów z serii Global DestinationCities. Raport Origins, przedstawiający główne miasta, z których podróżują ludzie na całym świecie, zostanie opublikowany latem. We wrześniu pojawi się natomiast pełne zestawienie Mastercard Global DestinationCities Index na rok 2019.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA