fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

80-letni samochód Talbot-Lago na aukcji Sotheby's

materiały
Pod koniec maja we Włoszech odbędzie się aukcja klasycznych samochodów i motocykli. Najciekawszym okazem jest Talbot-Lago T150-C SS z 1937 roku. Dom aukcyjny Sotheby's liczy na rekordową sprzedaż.

Talbot-Lago to niezwykły samochód w kształcie kropli wody. Samochody tej marki są jednymi z najbardziej pożądanych przez kolekcjonerów dawnych aut.

Talbot-Lago, który trafi pod młotek 27 maja to model T150-C SS posiadający sportowe podwozie. Jednak to nie osiągi, a wygląd tego samochodu robi największe wrażenie. Nadwozie zostało stworzone przez słynną francuską firmę Figoni et Falaschi i oprócz opływowego kształtu posiada błotniki w pełni zasłaniające wszystkie cztery koła. To jeden z dwóch egzemplarzy na świecie, które posiadają takie rozwiązanie.

Według informacji domu aukcyjnego Sotheby’s jest to pierwszy od dawna wystawiony na sprzedaż w pełni oryginalny Talbot-Lago o stylistyce kropli wody. Ten egzemplarz znajduje się w Szwajcarii i miał jak dotąd tylko trzech właścicieli. Obecny właściciel kupił go 29 stycznia 1987 r. W 2000 r. przeprowadził on remont auta przywracając go do oryginalnego stanu i wyglądu.

Samochód został wyceniony na 3,2–3,8 mln euro, czyli równowartość około 16 mln zł.

Talbot-Lago T150-C SS Coupe powstało w sumie tylko 16 egzemplarzy i każdy z nich jest nieco inny i wyjątkowy.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA