Polskie biura podróży kwitną. Polacy kochają wakacje

Adobe Stock
Poprawia się sytuacja touroperatorów. Rosną ich kapitały, a więc i pewność, że nie upadną. Sześciu z nich dostało wyższe oceny wiarygodności.

Dobra koniunktura w gospodarce sprawia, że Polacy chętniej wydają pieniądze na urlopy, co wzmacnia biura podróży. Miniony rok był jednym z najlepszych w zorganizowanej turystyce wyjazdowej, a przychody firm były wręcz rekordowe – wynika z raportu Instytutu Badań Rynku Turystycznego Traveldata sporządzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej" i jej serwisu dla branży turystycznej Turystyka.rp.pl. Przychody 30 największych touroperatorów sięgnęły 6,7 miliarda złotych i były o 27,7 procent większe niż w 2016 r. O 24,8 procent wzrosła w tym czasie liczba klientów: z największymi biurami podróży wyjechało 2,57 miliona osób.

Największym polskim biurem podróży jest od 2009 roku Itaka. Jej przychody zwiększyły się w zeszłym roku o 20,9 procent, do 2,15 miliarda złotych. W sumie Itaka zawiozła na wakacje 765 tysięcy osób, co oznacza, że niemal co trzeci turysta, który korzystał w zeszłym roku z usług biura podróży, był jej klientem. Prezes Traveldaty Andrzej Betlej o...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL