fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Comarch zainwestuje 70 mln zł w krakowskiej strefie

Przeszło 69 milionów złotych zainwestuje Comarch w rozbudowę zdolności wytwórczych na terenie krakowskiej strefy ekonomicznej.
Spółka postawi budynek o powierzchni ok. 27 tys. metrów kwadratowych, co znacząco powiększy jej możliwości w zakresie rozwoju systemów informatycznych. Powstanie To kolejna inwestycja Comarchu w krakowskiej strefie. co najmniej 300 nowych miejsc pracy.
Dotychczas Comarch wybudował na terenie podstrefy w Czyżynach 6 budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 55 tys. m2. Dotychczasowe inwestycje na terenie krakowskiej strefy, gdzie firma ulokowała się w 1999 roku, przekroczyły kwotę 230 mln zł. W rezultacie Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. - Szacujemy, że pracuje tam dzisiaj około 6 tys. osób – informuję Krystyna Sadowska, dyrektor promocji i marketingu w Krakowskim Parku Technologicznym. Działają tam również takie firmy jak Radionika, czy polskie studio produkcji gier CD Projekt Red, a także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska Stefanini i amerykański koncern GI Healthcare. W Czyżynach działa także Inkubator Technologiczny KPT oraz Centrum Bussiness in Małopolska. Notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Comarch jest producentem systemów informatycznych dla telekomunikacji, bankowości i finansów. Obsługuje także administrację publiczną oraz firmy handlowe, usługowe i produkcyjne. Jest jedną z niewielu polskich firm informatycznych działających z powodzeniem na rynkach zagranicznych.
W 2015 roku Krakowski park technologiczny 18 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne zadeklarowane przez wchodzące do strefy firmy przekroczyły 285 milionów złotych. W ramach nowych inwestycji powstanie 379 nowych miejsc pracy, a ponad 1,2 tys. będzie utrzymanych. 2015 rok KPT zakończył w nowej siedzibie, uruchomionym na południu Krakowa nowym budynku - Małopolskim Parku technologii Informacyjnych. Od początku swojej działalności Krakowski Park Technologiczny wydał przeszło dwieście zezwoleń. W ciągu dziewiętnastu lat powierzchnia strefy zwiększyła się z 66 do 707 hektarów. Spółka zarządzająca strefą wybudowała dwa budynki o łącznej powierzchni 16 tys. metrów kwadratowych, w których uruchomiła dwa inkubatory technologiczne i laboratorium multimedialne.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA