Biznes

Na Targach Kielce rekordowa „Przemysłowa wiosna”

Ponad 900 wystawców z 38 państw wzięło udział w kieleckiej „Przemysłowej wiośnie”.
materiały prasowe
W Kielcach zakończył się w czwartek cykl imprez organizowanych przez Targi Kielce pod hasłem „Przemysłowa wiosna".
Dziewięć specjalistycznych wystaw poświęconych było maszynom, obrabiarkom, technologiom laserowym i drukowi 3D. Salon Technologii Obróbki Metali Stom-Toll, Stom-Blech & Cutting, Stom-Laser, Spawalnictwo, Pneumaticon, Wirtoprocesy, Expo-Surface, Control Stom i Dni Druku 3D zgromadziły już pierwszego dnia rekordową liczbę przeszło 3 tys. zwiedzających.
– Światowi liderzy niestety nie są z Polski, ale cieszymy się, że widzą nasz kraj jako istotnego partnera. Dzięki temu w Kielcach są obecne nie tylko potęgi europejskie, ale także firmy z Japonii czy Stanów Zjednoczonych – podkreślał Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. W imprezie wzięło udział łącznie przeszło 900 wystawców z 38 krajów. Swoją ofertę przedstawiały m.in. firmy oferujące narzędzia skrawające, a także oprzyrządowanie do obrabiarek. Nie zabrakło producentów maszyn do obróbki blach, pokazujących innowacyjne technologie ich transportu i systemów składowania, cięcia, gięcia i formowania, a także obróbki rur i profili czy technologii obróbki powierzchniowej blach. Były firmy zajmujące się technologiami szlifowania oraz producenci robotów przemysłowych. Szeroką ofertę zaprezentowali wystawcy z zakresu pneumatyki, hydrauliki, napędów, sterowań i przemysłu pomiarowego.
Ważnym wydarzeniem w czasie kieleckiej „Przemysłowej wiosny" okazały się Dni Druku 3D, uznawane za największą tego rodzaju imprezę w Polsce, zarazem systematycznie nabierającą znaczenia w miarę wzrostu rynku. Według analityków Canalys szybko rosnący globalny rynek druku przestrzennego, w tym sprzedaż drukarek 3D, materiałów i związanych z nimi usług, już w przyszłym roku osiągnie wartość 16,2 mld dol. Oznaczałoby to średni roczny wzrost na poziomie ponad 45 proc. W czasie wystaw odbyło się wiele spotkań, seminariów i warsztatów. Dużą frekwencją cieszyło się seminarium „Technologie obróbki laserowej" zorganizowane przez Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej i Polskiej Akademii Nauk. Zainteresowanie budziło też seminarium „Innowacyjne technologie materiałowe w praktyce" przygotowane przez Instytut Technik Wytwarzania Politechniki Warszawskiej, a także zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Komponentów i Technologii, Korporację Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych oraz Politechnikę Świętokrzyską seminarium „Innowacje szansą krajowego sektora hydrauliki i pneumatyki".
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL