fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zakaz handlu w niedziele. Pracę stracą ochroniarze

123RF
Nawet 10 tysięcy pracowników ochrony może stracić pracę w tym roku przez zakaz handlu w niedziele – szacują firmy z sektora security.

Nowe grafiki dyżurów dla obsad posterunków ochrony w marcu spółki, które zabezpieczają większe sklepy i galerie, układały już od tygodni. Z szacunków Polskiego Holdingu Ochrony wynika, że niehandlowe niedziele spowodują sporą wyrwę w potrzebach kadrowych firm. Trzeba będzie zwolnić albo znaleźć nowe zajęcie dla ponad 4 procent pracowników zatrudnionych obecnie w usługach security. – To nawet 7–10 tys. osób – wylicza Sławomir Wagner, szef Rady Nadzorczej PHO, były wieloletni prezes branżowego samorządu, czyli Polskiej Izby Ochrony. Wagner, dziś ekspert rynku usług związanych z bezpieczeństwem, przypomina, że pilnowanie sklepów to dziś podstawowy biznes większości z 2500 firm zajmujących się ochroną w kraju.

Kurczą się potrzeby sklepów

– Wiele firm sektora security zajmuje się ochroną obiektów handlowych, i to różnej wielkości: od dużych galerii aż po małe sklepiki korzystające albo ze stałego nadzoru fizycznego albo z usługi monitoring...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA