fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowy Styl rusza na Bliski Wschód

Adobe Stock
Grupa Nowy Styl przejęła 60 proc. udziałów w spółce Stylis Dubai. Dzięki niej producent mebli dla biur i hoteli chce zaistnieć w całym regionie.

Meblowa grupa nie ujawnia kwoty transakcji. Wiadomo jednak, że liczy na więcej niż podbój samych Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

– Rozwój rozpoczynamy od ZEA, przede wszystkim od Dubaju, który jest centrum biznesowym regionu i gdzie w toku mamy już trzy duże projekty hotelowe. Te referencje chcemy jednak wykorzystać w działalności w pozostałych państwach regionu – Katarze, Omanie, Kuwejcie i Bahrajnie – mówi „Rzeczpospolitej" Adam Krzanowski, prezes i współwłaściciel Nowego Stylu.

To plan na kilka lat. Grupa ma nadzieję, że zwiększona działalność na Bliskim Wschodzie przyniesie między 10 a 20 mln euro przychodów.

Do inwestycji zachęca stabilność polityczna kraju, korzystna polityka fiskalna, rynek pracy przyciągający specjalistów z całego świata i nieustanny rozwój infrastruktury. Kwitnie turystyka, także biznesowa, którą napędzają zarówno spektakularne budowle – Burj Khalifa (828 m) czy Palm Jumeirah za 12 mld dol.; w budowie jest kolejny, blisko k...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA