fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Spółki Skarbu Państwa inwestują w startupy

Fotolia
Poczta Polska uruchomi fundusz, który będzie przejmował nowatorskie projekty – ustaliła „Rzeczpospolita". Podobny ma już PGE – kupiła ona właśnie dwie spółki, a na celowniku ma kolejne.

Rozwój nowoczesnej gospodarki, opartej m.in. na młodych, innowacyjnych firmach, to jeden z rządowych priorytetów, zapisanych w planie Morawieckiego. Nic dziwnego więc, że spółki Skarbu Państwa mocno się angażują we wspieranie startupów. Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita", Poczta Polska (PP) jeszcze w tym roku chce uruchomić własny fundusz, który będzie inwestował w nowe, obiecujące spółki. Dzięki niemu Poczta chce wkroczyć do pierwszej ligi graczy na rynku innowacji w naszym kraju.

Raczkujący rynek

Plany państwowego operatora pocztowego owiane są jeszcze tajemnicą. – Mamy nadzieję, że w tym roku uda się nam sfinalizować temat, wtedy będą większe możliwości do pozyskiwania rozwiązań lub całych spółek – wyjaśnia nam osoba znająca szczegóły projektu.

Oficjalnie PP nie chce jednak zdradzać zbyt wiele. – Projekt tworzenia funduszu jest w fazie koncepcji. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy podnoszące długoterminowe b...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA