fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Złe wieści dla ABC Daty

Czeska spółka zależna ma do zapłaty VAT za sierpień 2014 r. w wysokości około 5,5 mln zł. Kurs akcji lekko spada.

ABC Data i jej spółka zależna podtrzymują swoje wcześniejsze stanowisko i przekonują, że decyzja organu podatkowego nie znajduje uzasadnienia w stanie faktycznym.

„W ocenie pełnomocnika ABC Data s.r.o. w Czechach istnieją podstawy do zaskarżenia decyzji do organu podatkowego II instancji, z czego, wedle wiedzy emitenta, ABC Data s.r.o. w Czechach zamierza skorzystać" – czytamy w raporcie.

Giełdowa spółka podkreśla, że zgodnie z obowiązującymi w Czechach przepisami podatkowymi, wniesienie przez ABC Data s.r.o. odwołania od decyzji, wstrzyma jej wykonanie do czasu jego rozpatrzenia przez organ drugiej instancji.

Informacje o postępowaniu skarbowym dotyczącym m.in. czeskiej spółki zależnej były podawane przez ABC Datę w sprawozdaniach za pierwsze półrocze 2018 roku oraz za okres 3 i 9 miesięcy zakończony 30 września 2018 r. Spółka zdecydowała się nie zawiązywać rezerw.

W czwartek rano kurs akcji spada o niespełna 1 proc. do 1,26 zł. Trwa wezwanie do sprzedaży akcji ogłoszone pod koniec grudnia przez MCI i Also, którzy chcą skupić walory, płacąc 1,3 zł za sztukę.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA