fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Oszuści rozsyłają maile, podszywając się pod PKN Orlen

Bloomberg
"Informujemy, że przyznaliśmy Ci kartę paliwową Orlen z limitem 1500 zł. Aby potwierdzić odbiór karty, kliknij w poniższy odnośnik, a następnie zweryfikuj swój adres e-mail" – e-maile o takiej treści rozsyła podmiot podszywający się pod PKN Orlen. To oszustwo. Koncern nie prowadzi takiej akcji i nie jest nadawcą tych maili - pisze onet.pl

Jest w nich logo PKN Orlen, zdjęcie stacji benzynowej i klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych. Odbiorca wiadomości jest dwukrotnie zachęcany do kliknięcia, żeby odebrać kartę paliwową. Nie należy tego robić. To phishing, czyli jedno z najpopularniejszych oszustw internetowych.

Wiadomości udające e-maile od PKN Orlen graficznie są zaprojektowane tak, by adresatowi nie przyszło do głowy, żeby sprawdzić nadawcę. Tymczasem adres mailowy, z którego są wysyłane od razu wskazuje na oszustwo.

"Informujemy, że PKN ORLEN nie jest nadawcą przesłanego maila. Koncern nie jest także organizatorem takich działań" – informuje koncern w komunikacie - pisze onet.pl. "W stosunku do podmiotów prowadzących tego typu akcje, PKN ORLEN prowadzi aktywne i radykalne działania zmierzające do zablokowania fikcyjnych konkursów oraz prowadzące do ukarania sprawców" – dodaje Biuro Prasowe Orlenu.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA