fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Pierwsza polska parafia wprowadziła płatność kartą

123RF
To, co w sklepach czy restauracjach jest już dla nas codziennością, w kościołach to wciąż coś nowego. Jednak wreszcie pierwszy polski kościół wprowadził możliwość składania datków kartą płatniczą.

Terminale pojawiły się w Parafii Jastrzębia Góra, w wypoczynkowej miejscowości położonej nad Bałtykiem. W sezonie Jastrzębią Górę odwiedzają dziesiątki tysięcy urlopowiczów i to właśnie głównie dla ich wygody wprowadzono możliwość składania datków za pomocą kart płatniczych.

- Wiele osób mówiło nam, że nie ma możliwości złożyć ofiary na kościół, na jego remont, bo mają przy sobie tylko kartę - mówił w rozmowie z TVN24 proboszcz parafii o. Andrzej Batorski. - Naprzeciw wyszła nam fundacja Polska Bezgotówkowa, która bezpłatnie udostępniła nam terminal - mówił proboszcz.

Co prawda pieniądze na tacę zbierane są wciąż w tradycyjny sposób, ale w kancelarii parafialnej można już użyć karty, żeby złożyć datek. Wszystko wskazuje na to, że to pierwsza polska parafia, która zdecydowała się na taki krok. - Jastrzębia Góra jest najbardziej wysuniętym na północ miejscem w Polsce, więc tu też musieliśmy być pierwsi - powiedział ks. Batorski.

Na podobny ruch, ale na znacznie większą skalę zdecydował się niedawno Kościół Anglii. Tam kilka miesięcy temu zapowiedziano wprowadzenie możliwości płacenia kartą we wszystkich 16 tysiącach kościołów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA