fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nagrody gospodarcze Polskiego Radia w pięciu kategoriach

Hyper Poland, PKN Orlen, PZU i PFR, TZMO SA, PGNIG - to laureaci Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia. Nagroda została wręczona w piątek po raz pierwszy podczas uroczystej gali w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Firma Hyper Poland wygrała w kategorii Przełomowe Rozwiązanie. W tej kategorii nagrodzone zostały najbardziej innowacyjne firmy w Polsce, od tzw. startupów po firmy doświadczone, mogące pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i obecne na rynku dłużej niż rok.

Hyper Poland została nagrodzona za tzw. Hyperloop, czyli nowy środek transportu, umożliwiający przemieszczanie się osób lub ładunków z ogromną prędkością, zbliżoną do prędkości dźwięku - taka prędkość jest możliwa dzięki temu, że Hyperloop porusza się w specjalnej kapsule o niskim ciśnieniu. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła firma PIT-RADWAR, a trzecie Ursus Bus SA.

PKN Orlen wygrał w kategorii Filantrop Polski - to nagroda dla firm lub przedsiębiorców najbardziej zaangażowanych w działalność charytatywną, prospołeczną, ekologiczną. PKN Orlen wygrał za dużą aktywność w organizowaniu szeregu kampanii społecznych i prozdrowotnych. Drugie miejsce zajął Totalizator Sportowy, a trzecie Grupa PGE.

PZU SA razem z Polskim Funduszem Rozwoju wygrało w kategorii Skarb Narodowy - dla najlepszej spółki Skarbu Państwa, za "repolonizację" Banku Pekao SA. Nagrodę wraz nimi dostał też Bank PKO BP, za istotne współfinansowanie całego przedsięwzięcia. Drugie miejsce zajął PLL "LOT", a trzecie Agencja Rozwoju Przemysłu.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych SA zajęło pierwsze miejsce w kategorii Ambasador Biznesu. To nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą. TZMO SA jest bowiem, jak mówili prowadzący uroczystość Jolanta Fajkowska i Wojciech Surmacz, obecny zarówno na rynkach wschodnich, jak i zachodnich oraz za oceanem. To, jak dodali, "polski koncern globalny". Drugie miejsce zajęła Vistal Gdynia SA, a trzecie Medcom sp. z o.o.

PGNiG wygrało w kategorii Dobry Zarząd, czyli otrzymało nagrodę dla zarządu, dla którego wynik finansowy nie stanowi jedynego priorytetu w prowadzonej firmie. Drugi był zarząd firmy Cedrop SA, a trzeci zarząd Atlas sp. z o.o.

Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia, jak uzasadniali organizatorzy, mają stanowić prestiżowe wyróżnienie dla najlepszych polskich przedsiębiorców, którzy w szczególnie istotny sposób przyczyniają się do rozwoju ojczystej gospodarki oraz promocji naszego kraju na arenie międzynarodowej, angażują się w działalność charytatywną, prospołeczną i ekologiczną.

Wyboru zwycięzców w poszczególnych kategoriach dokonała kapituła, złożona z członków Zarządu Polskiego Radia S.A., Redaktora Naczelnego Redakcji Gospodarczej PR, Dyrektora Polskiego Radia 24 oraz ekspertów z dziedziny gospodarki i ekonomii.

Wicedyrektor radiowej Trójki Wojciech Surmacz, jeden z pomysłodawców nagrody, pytany był przez dziennikarzy, dlaczego Polskie Radio SA zdecydowało się przyznać nagrodę akurat teraz. Zwracał uwagę, że polska gospodarka przeżywa akurat okres wyjątkowej koniunktury, wszystkie wskaźniki są rekordowo wysokie, więc warto akurat w tym momencie nagradzać firmy, które są współtwórcami tego sukcesu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA