fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Branża zabawkarska skarży się na Trumpa

Zabawki Hasbro
Flickr
Niepewność związana z przyszłymi decyzjami Trumpa dotyczącymi stosunków handlowych z innymi krajami hamuje działalność wielu amerykańskich firm, w tym znanego producenta zabawek, Hasbro.

Kontrowersyjna polityka handlowa prezydenta USA, Donalda Trumpa, budzi coraz większy niepokój nie tylko wśród firm zagranicznych, ale też amerykańskich, którym rosnąca niepewność na rynkach międzynarodowych utrudnia prowadzenie biznesu i podejmowanie dalekosiężnych decyzji. W ostatnim czasie skarżył się o to między innymi jeden z największych producentów zabawek na świecie – Hasbro. Kwestię tę podniósł były prezes i obecny członek zarządu firmy, Alan G. Hassenfeld, podczas poniedziałkowej konferencji Horasis, w której uczestniczyli liderzy biznesu, politycy oraz naukowcy.

- Amerykańskie firmy nie rozumieją już dłużej zasad gry pod rządami Trumpa. – powiedział Hassenfeld, cytowany przez agencję Reutersa. – Te zasady wciąż się zmieniają. Nie wiemy w tym momencie, czy jesteśmy na przyjaznych stosunkach z Meksykiem, Kanadą, Chinami czy Rosją – podkreślił.

Dodał, że w tej chwili w Białym Domu panuje ogromny chaos i zamieszanie, które rozprzestrzenia się na rynki i utrudnia krajowym firmom prowadzenie biznesu. Jego zdaniem to, czego amerykańskie przedsiębiorstwa teraz najbardziej potrzebują od prezydenta USA, to zwiększenia poczucia stabilności i pewności w biznesie.

Trump zapowiadał między innymi renegocjacje NAFTA w celu ustalenia korzystniejszych dla amerykańskich firm warunków handlowych z Meksykiem i Kanadą. Niepewność wzbudzają również radykalne obietnice Trumpa, takie jak nałożenie wysokiego cła na produkty importowane z Meksyku i Chin, co mogłoby rozpętać wojnę handlową z tymi krajami.

Hasbro z siedzibą w mieście Pawtucket w stanie Rhode Island zostało założone w 1923 roku przez trzech braci, żydowskich emigrantów z Polski - Hillela, Hermana i Henriego Hassenfeldów. Obecnie przedsiębiorstwo posiada swoje fabryki w wielu różnych krajach, a jego zabawki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. W branży pod względem wielkości ustępuje jedynie firmie Mattel, znanemu producentowi lalek Barbie. Od 2007 r. Hasbro zajmuje się również produkcją filmową.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA