fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Mazowsze: Ponad 70 mln zł z UE na wodociągi i kanalizację

Fotorzepa/Jakub Ostałowski
Na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, sieci wodociągowych i kanalizacyjnych czy stacji uzdatniania wody 43 gminy otrzymają 70,5 mln zł zł z Unii Europejskiej - poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

"Cieszę się, że zainteresowanie lokalnych samorządów ubieganiem się o dofinansowanie unijne na inwestycje wodno-kanalizacyjne jest tak duże. Nie da się ukryć, że to niezwykle istotne działanie zwłaszcza z punktu widzenia mieszkańców małych miejscowości, dla których wiąże się to przede wszystkich z większym komfortem życia" – powiedziała cytowana w komunikacie Urzędu wicemarszałek woj. Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

O wsparcie finansowe na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową ubiegać się mogły gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego. Samorządy złożyły ponad 220 wniosków, a ostatecznie dofinansowanych zostanie 46 projektów. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Jak wyjaśnia Urząd Marszałkowski, pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorczych systemów zaopatrzenia w wodę oraz instalacji do osadów ściekowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA