fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Duża popularność Xiaomi w Polsce

Xiaomi w Polsce coraz bardziej popularne
Bloomberg
ABC Data, jedyny oficjalny dystrybutor smartfonów Xiaomi w Polsce i Unii Europejskiej, zwiększa przychody ze sprzedaży produktów chińskiego koncernu.

Z danych polskiej firmy wynika, że popyt na smartfony tej marki w ciągu minionego miesiąca skoczyły o 20 proc. Przedstawiciele ABD Daty zapewniają, że wzrostowy trend powinien utrzymać się także w przyszłości za sprawą coraz szerszego portfolio oraz kanału sprzedaży.

Obecnie smartfony Xiaomi dostępne są w takich sieciach, jak: Komputronik, RTV Euro AGD, Vobis, czy X-KOM.

Wysoka, 20-proc. dynamika sprzedaży produktów marki Xiaomi przewyższa ogólny popyt na telefony w Polsce. Z danych IDC wynika, że ten w I kwartale tego roku skoczył o 7 proc.

- Jesienią - ze względu na choćby przedświąteczny okres zakupów - dynamika ta może wynosić ok. 10 proc. - szacuje Łukasz Łyżwa, Xiaomi Product Director w ABC Data.

Jego zdaniem, coraz większe zainteresowanie Xiaomi nie jest zaskoczeniem z uwagi na dobry stosunek ceny do jakości.

ABC Data zamierza poszerzyć jeszcze w I kwartale 2017 r. dotychczasową ofertę smartfonów Xiaomi o kilka najnowszych modeli. Wprowadzi też produkty z innego segmentu, m.in. słuchawki, inteligentne pisaki, czy Mi BOX  - przystawki smart TV do telewizorów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA