fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Energetyka ratuje Polimex

Polimex-Mostostal
Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
PGE, Enea, Energa i PGNiG rozpoczęły kierunkowe rozmowy ws. potencjalnego zaangażowania kapitałowego w Polimex-Mostostal - poinformowały spółki w komunikatach.

Celem jest wypracowanie struktury potencjalnego zaangażowania kapitałowego inwestorów w Polimex oraz wypracowanie potencjalnego modelu współpracy pomiędzy inwestorami przy realizacji inwestycji - napisano w komunikacie.

Wcześniej zarząd Polimeksu-Mostostalu informował, że planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję do 150 mln w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, co jest podyktowane bieżącymi potrzebami finansowymi spółki i koniecznością zapewnienia jej odpowiedniej wysokości gwarancji koniecznych do pozyskiwania i realizacji kontraktów budowlanych. Informował też, że rozpoczął działania przygotowawcze do emisji akcji.

NWZ, które ma zdecydować o emisji akcji, zostało zwołane na 28 grudnia.

Cenę emisyjną ma ustalić rada nadzorcza. Licząc według wartości nominalnej (2 zł) wartość emisji można szacować na 300 mln zł, a według średnich kursów z trzech i sześciu miesięcy na 544-564 mln zł.

„Skala potencjalnego zaangażowania z punktu widzenia PGNiG i spółek energetycznych nie będzie duża. Przy wczorajszej cenie rynkowej 150 mln akcji Polimeksuu to blisko 450 mln zł, przy cenie nominalnej 300 mln zł, do podziału na cztery podmioty. Kolejny raz jednak wskazujemy, że dobra pozycja gotówkowa np. PGNiG jest wykorzystywana do finansowania działalności innej niż podstawowy biznes spółki” – napisali w komentarzu analitycy DM BDM.

Papiery budowlanego koncernu drożały rano o nawet 25 proc., do 3,71 zł. (ar)

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA