fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Niemcy rzucili się po wycieczki na lato

AFP
Listopadowe przychody niemieckich agentów były wyższe niż rok wcześniej. Choć tamtejsi turyści chętnie kupują wypoczynek zimowy, to większość sprzedanych ofert stanowią już wakacje w lato 2017 roku

Jak informuje portal Travel Talk, w listopadzie niemieckie biura agencyjne zanotowały pierwszy od kilku miesięcy wzrost przychodów (rok do roku). Instytut badawczy GfK mówi o m.in. o 8-procentowym wzroście obrotów, 10-procentowym wzroście sprzedaży ofert zimowych i 6-procentowym wzroście sprzedaży ofert na lato 2017 roku. Z analizy firmy księgowej ta.ts wynika natomiast, że liczba nowych umów podpisanych z klientami na wyjazdy z terminem realizacji do października 2017 roku jest o 7,4 procent wyższa niż rok wcześniej.

Dane te pokazują, że Niemcy chętniej niż w 2015 roku kupują wakacje u agentów. Trzeba jednak pamiętać, że w listopadzie zeszłego roku liczba rezerwacji spadła o 10 procent (rok do roku) z powodu zamachów w Paryżu i Kairze. Bilans sprzedaży sezonu zimowego osiągnięty do końca listopada 2016 roku jest w stosunku do poprzedniego miesiąca o 2 punkty procentowe lepszy i wynosi -6 procent wobec stanu notowanego rok wcześniej.

60 procent obrotu uzyskanego w listopadzie pochodzi z ofert na przyszłoroczny sezon letni. Zwiększone zainteresowanie zanotowano zwłaszcza dla wyjazdów w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu. Wzrost skumulowanej sprzedaży sięgnął (porównując rok do roku) 8,8 procent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA