fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Bony wypoczynkowe coraz popularniejsze

Materiały promocyjne
Chętniej niż turyści indywidualni, bony na wyjazdy turystyczne kupują firmy. Robią w ten sposób prezenty swoim pracownikom – podaje serwis rezerwacyjny Travelplanet.pl

Według statystyk Travelplanet.pl do końca listopada jego klienci – głównie firmy – kupili o prawie 8 procent talonów turystycznych więcej niż w całym roku 2014. W porównaniu rok do roku wzrost wynosi ponad 15 procent.

Travelplanet oferuje trzy rodzaje kart podarunkowych (biznesowe, ślubne i kolonijne), o wartości 100, 500, 1000, 2000 i 5000 złotych.

Z danych serwisu wynika, że firmy, które decydują się na ten rodzaj upominków dla pracowników lub kontrahentów, płacą średnio 770 złotych za bon. W 2014 roku było to niecałe 600 złotych. Jak podaje Travelplanet.pl, ten 30-procentowy wzrost jest dziesięciokrotnie większy od średniego wzrostu wydatków turystów na zagraniczny wypoczynek z biurami podróży.

Obdarowani bonami wypoczynkowymi klienci Travelplanet.pl wydają je przede wszystkim na wypoczynek w Grecji (26 procent), Hiszpanii (16 procent), Turcji (11 procent), Egipcie (8 procent) i Polsce (5 procent).

Jak zauważa Radosław Damasiewicz, bony na podróż to zakup prezentu często znacznie odłożonego w czasie. – Dla firm bardzo ważna jest gwarancja 100-procentowej możliwości realizacji wycieczki przez pracownika bez jakichkolwiek perturbacji, kładących się cieniem na samym darczyńcy – podkreśla dyrektor marketingu i sprzedaży internetowej Travelplanet.pl, cytowany w komunikacie prasowym. – Wprowadzona w tym roku przez Travelplanet.pl bezpłatne ubezpieczenie od upadłości organizatora wyjazdu eliminuje to niebezpieczeństwo – dodaje.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA