fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Ellinair zabierze turystów na wakacje do Grecji

Materiały reklamowe
W lipcu przyszłego roku greckie biuro podróży Mouzenidis Travel zamierza rozpocząć loty czarterowe z Polski do Grecji. Będzie woziło swoich klientów własną linią lotniczą Ellinair

Mouzenidis (wymawiaj: Muzenidis) Travel to duże greckie biuro podróży o 20-letniej tradycji. Założył je i prowadzi Grek urodzony w Gruzji Borys Mouzenidis. W zeszłym roku Theofilos Vafidis, znany w Polsce restaurator, kucharz i touroperator, przemienił swoje biuro podróży Hellas Travel na Mouzenidis Travel i został przedstawicielem greckiego organizatora w Polsce. Choć, jak mówi, chciałby nadal organizować wyjazdy do Grecji o szczególnym charakterze, do miejsc nieprzekształconych jeszcze przez masową turystyke, wygląda na to, że wiele się w jego firmie zmieni.

Mouzenidis jest bowiem potężną, jak na Grecję, firmą, która obsługuje rocznie pół miliona turystów. Kierownik marketingu w polskiej spółce, Beniamin Vafidis, zapowiada, że o ile w tym roku Mouzenidis miał w Polsce 3 tysiące klientów, o tyle na kolejny rok planuje już wysłać na wakacje ich 10 tysięcy.

Wchodzi bardziej zdecydowanie na rynek, uruchamiając od czerwca własne czartery. Będzie mieć do dyspozycji linie lotnicze Ellinair, należące do greckiej grupy spółek Mouzenidisa. Firma lotnicza wystartowała w 2015 roku. Ma dwa samoloty na własność (SAvro RJ 85 po 96 miejsc) i dwa dzierżawione (airbusy A319 po 144 miejsc), ale na sezon letni zamierza wydzierżawić kolejne maszyny (między innymi dwa boeingi 737-300), by dysponować w sumie dziesięcioma.

Z informacji przewoźnika wynika, że utrzymuje on połączenia z Salonik, gdzie ma bazę, do Moskwy, Kijowa, Rostowa, Mineralnych Wód, Tbilisi i Izmiru. Oferuje też rejsy na trasie Saloniki – Ateny, Saloniki – Heraklion. A na Boże Narodzenie i sylwestra organizuje również loty do Paryża, Wiednia, Berlina, Pragi i Budapesztu.

Mouzenidis będzie zabierać pasażerów z Warszawy i Katowic do Salonik (stamtąd turyści pojadą do hoteli na Riwierze Olimpijskiej i na półwysep Chalkidiki) i Heraklionu na Krecie. W sumie będą to cztery loty tygodniowo - do Salonik we wtorki, a do Heraklionu w czwartki. Pierwszy ma się odbyć 7 lipca, ostatni – pod koniec września. Turyści będą mogli zabrać bagaż rejestrowany o wadze do 20 kilogramów plus bagaż podręczny. Przewoźnik podaje pasażerom w czasie lotu napoje (bezalkoholowe) i przekąskę. Jak mówi Vafidis, być może dojdzie do tego także kanapka wliczona w cenę podróży.

Biuro podróży szuka jeszcze touroperatora, który odkupiłby od niego część miejsc w tych maszynach, ale jak zapewnia Vafidis, nawet jeśli go nie znajdzie loty się odbędą. Na stronie przewoźnika mają być dostępne też same bilety, ale nie ma jescze ustalonej ceny.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA