fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

ASTA: Amerykańskie władze szkodzą turystyce

AFP
Więcej zamieszania niż pożytku – oceniają amerykańscy agenci turystyczni ogólnoświatowe ostrzeżenie przed podróżami wydane przez Departament Stanu

Amerykańskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych (American Society of Travel Agents - ASTA) wyraziło zaniepokojenie z powodu niejasnego komunikatu dotyczącego podróży zagranicznych, które 23 listopada wydał tamtejszy Departament Stanu. Podkreślono w nim, że amerykańscy turyści powinni pozostać czujni przebywając w miejscach publicznych i korzystając z lokalnych środków transportu. Powinni też unikać zgromadzeń i zatłoczonych miejsc oraz obserwować otoczenie, w którym się znajdują. Ostrzeżenie obejmuje wszelkiego rodzaju podróże zagraniczne.

– Z pewnością intencje wydania tego komunikatu były dobre, ale martwi nas brak jakichkolwiek informacji określających warunki panujące w poszczególnych krajach czy regionach – mówi Zane Kerby, prezes ASTA. Według niego niejasne, zbyt ogólnikowe ostrzeżenia nie są dla turystów żadnym drogowskazem. W efekcie Amerykanie mogą zniechęcić się do jakichkolwiek podróży, co negatywnie wpłynie zarówno na branżę turystyczną, jak i gospodarkę.

ASTA podkreśla, że ostrzeżenia dotyczące poszczególnych krajów są zawsze poważnie traktowane przez branżę turystyczną i za pośrednictwem sprzedawców przekazywane klientom. Zdaniem organizacji choć decyzja o realizacji podróży zawsze należy ostatecznie do turysty, agenci potrafią mocno wpłynąć na wybór bezpiecznego kierunku.

80 procent wszystkich podróży sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych rezerwowanych jest za pośrednictwem biur zrzeszonych w ASTA.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA