fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Rainbow znika z listy ostrzeżeń KNF-u

Materiały promocyjne
Komisja Nadzoru Finansowego wykreśliła spółkę Rainbow Tours SA z listy ostrzeżeń publicznych. Kończy to korzystnie dla biura podróży Rainbow sprawę oskarżeń o nielegalne sprzedawanie ubezpieczeń

Sprawa zaczęła się we wrześniu zeszłego roku. Komisja Nadzoru Finansowego miała wtedy zastrzeżenia do biura podróży (wtedy pod nazwą Rainbow Tours) - podejrzewała, że proponując swoim klientom wykupienie Gwarancji Zwrotu Kosztów tak naprawdę prowadzi ono bez zezwolenia działalność ubezpieczeniową lub reasekuracyjną. Touroperator przedstawił obszerne wyjaśnienia oraz opinie prawne, że tak nie jest. Komisja przekazała jednak sprawę do zbadania prokuraturze, a jednocześnie wpisała spółkę Rainbow Tours, która jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, na listę ostrzeżeń publicznych KNF-u.

Kilka dni wcześniej Rainbow, wiedząc co się święci, sam zgłosił sprawę do prokuratury, dążąc do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości i oczyszczenia się z zarzutów.

Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście uznała, że zastrzeżenia KNF co do legalności Gwarancji nie dają żadnej podstawy do odpowiedzialności karnej zarządu biura podróży Rainbow Tours. Gwarancja została uznana za umowę cywilno-prawą podobną do umowy ubezpieczenia, nie zaś umowę ubezpieczenia, gdyż oferowana była wyłącznie jako element dodatkowy umowy i nie wymagała wpłacenia składki.

Również Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia prawomocnie postanowił o umorzeniu dochodzenia. W tej sytuacji spółka złożyła do KNF-u wniosek o usunięcie informacji o niej z listy ostrzeżeń publicznych wraz ze wszystkimi wzmiankami, którymi tą informację uzupełniono. Dzisiaj dostał wiadomość, że tak się stało.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA