fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Kolorowy rok Prima Holiday

Maher Lili opowiadał agentom turystycznym o planach na nowy rok. Prima Holiday tradycyjnie już organizuje spotkanie z agentami podczas targów TT Warsaw. W tym roku odbywają się one w Pałacu Kultury i Nauki
\Nelly Kamińska
Sezon 2017 był najlepszy w pięcioletniej historii Prima Holiday. Połowa klientów biura podróży pojechała do Bułgarii. Na nowy sezon touroperator dodaje do oferty nowe kierunki - Zakintos i Durres

Pracuję w turystyce od kilkunastu lat i nie pamiętam tak dobrego sezonu jak 2017. To był dla nas kolorowy rok – mówił podczas spotkania z agentami, które odbyło się podczas trwających jeszcze dzisiaj targów TT Warsaw, prezes Prima Holiday Maher Lili. 2016 rok firma zamknęła zyskiem 140 tysięcy złotych, w tym roku wyniósł on już 1,35 miliona, co oznacza gigantyczny, 860-procentowy wzrost. - Postawiliśmy na Bułgarię i to był strzał w dziesiątkę. Nie mieliśmy żadnych „lastów", sprzedało się wszystko. Bułgaria wygenerowała połowę naszego zysku – wyjaśnia Lili.

W tym roku touroperator obsłużył około 13 tysięcy klientów, o 3 tysiące więcej niż w 2016 roku, z czego połowa przypadła na Bułgarię, a reszta na Hiszpanię, Albanię, Turcję, Grecję i kraje egzotyczne. - Egzotyka jest dla nas istotna, dzięki niej przestaliśmy być touroperatorem sezonowym i mamy obroty również zimą – wyjaśnia Lili.

W ofercie egzotycznej pod względem liczby klientów najważniejszym kierunkiem jest Dominikana. - Zawdzięczamy to w dużej mierze świetnej obsłudze naszego kontrahenta na Dominikanie i naszego rezydenta, który ma wyjątkowe, indywidualne podejście do każdego klienta – przekonywał na spotkaniu z agentami Maher Lili.

Prezes Prima Holiday zwrócił też uwagę na Mauritius. - W Polsce nie jest to już kierunek nieznany, wypromowała go Itaka wraz z Rainbow i TUI. Itaka wycofała się jednak z Mauritiusa, a to otwiera przed nami nowe możliwości - wyjaśniał. Pozostałe kierunki egzotyczne to Malediwy, Seszele, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Sri Lanka i Tajlandia.

Lili pochwalił się również prawie 99-procentowym wypełnieniem samolotów czarterowych. Prima wynajmuje miejsca w czarterach tylko w samym sezonie turystycznym, od czerwca. W roku będzie latać czarterami do Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Albanii, Grecji, Tunezji i Egiptu.

W 2018 r. Prima planuje zwiększyć liczbę klientów do 20 tysięcy. Podobnie jak w tym roku najważniejszym jego kierunkiem będzie Bułgaria. Do Słonecznego Brzegu i Złotych Piasków Prima Holiday zamierza wysłać ponad 10 tysięcy klientów, czyli o około 3 tysięcy więcej niż w tym roku. Chce też wysłać około 4 tysięcy turystów do Turcji, w 2017 roku miał ich na tym kierunku mniej niż tysiąc. Z kolei Egipt i Tunezję touroperator „planuje rozważnie", bez zbędnego ryzyka. Ma nadzieję również na wzrost ruchu do krajów egzotycznych. - Coraz bardziej dywersyfikujemy naszą ofertę, a to przekłada się na większe obroty – deklaruje Lili.

W trzech hotelach - Das Club w Słonecznym Brzegu, Marina Sands w Złotych Piaskach i Water Planet Aquapark na Riwierze Tureckiej – Prima zorganizuje animacje po polsku dla dzieci pod nazwą Klubów Misia Primusia.

Jedną z najważniejszych nowości przyszłego sezonu będzie w jego programie Zakintos z wylotem z Warszawy i Wrocławia. Do oferty dokłada też Albanię (Durres), Indonezję (m.in. pakiety wypoczynek + zwiedzanie), Izrael (wypoczynek w Ejlacie) i Paryż autokarem.

- Programy „Paryż klasyczny", „Paryż - Disneyland" i „Paryż - Strasburg" realizować będziemy w sezonie zimowym, „Paryż - zamki nad Loarą" i „Paryż - parki rozrywki" to programy letnie - wyjaśniał Farid Kefi, twórca tej oferty oraz główny rezydent Prima Holiday w Bułgarii. - Mamy lepszą cenę niż konkurencja, tańszy program z obiadami w cenie, asystenta pilota przy dużych grupach oraz hotele w centrum Paryża - wymienia atuty nowej oferty.

Do końca stycznia klienci mogą skorzystać z preferencyjnych warunków zakupu oferty „Prima Booking - pięć prezentów z okazji piątych urodzin". Obejmują one niską, 10-procentową zaliczkę, gwarancję niezmienności ceny gratis, bezpłatną zmianę rezerwacji, rabat 100 zł dla stałych klientów oraz bezkosztową anulację rezerwacji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA