fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Puchałka pokieruje rezydentami i pilotami Rainbowa

archiwum prywatne
Były wiceprezes Triady, a ostatnio dyrektor portalu z luksusowymi wyjazdami za pół ceny Voyage Prive, Jakub Puchałka, zasilił szeregi pracowników biura podróży Rainbow

Puchałka objął stanowisko dyrektora ds. obsługi destynacji. Będą mu podlegać wszyscy pracujący za granicą rezydenci, piloci i animatorzy. Będzie odpowiedzialny za ich pracę, rekrutację i szkolenie. Rainbow zatrudnia w tym charakterze około 550 ludzi.

- Liczba rezydentów, pilotów i animatorów rośnie w Rainbow z każdym rokiem – wyjaśnia Puchałka. – Konieczne stało się stworzenie jednolitej struktury tego zespołu, wprowadzenie stanowisk menedżerskich w krajach, które są dla nas największym rynkami, dopracowanie zakresu obowiązków na poszczególnych stanowiskach.

- Zarząd postawił mi zadanie ujednolicenia standardów obsługi klientów we wszystkich naszych kierunkach urlopowych i wzbogacenie oferty imprez fakultatywnych. Oczekiwania naszych klientów bowiem rosną. Duża liczba osób, które z nami jeżdżą, odwiedza te same miejsca. Chcemy oferować im jak najciekawszą, stale aktualizowaną paletę wycieczek fakultatywnych, w tym zawsze jakieś nowości, i inne pomysły na ciekawe spędzenie czasu na wakacjach – dodaje.

Nowy dyrektor ma też usprawnić współpracę z partnerami lokalnymi, zwłaszcza w organizowaniu i urozmaicaniu wycieczek lokalnych oraz poprawie oferty wynajmowania samochodów.

Puchałka, który mówi swobodnie po angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku, swoją przygodę z turystyką rozpoczął jeszcze na studiach, w drugiej połowie lat 90. Pracował wtedy jako rezydent i pilot we Francji, Hiszpanii, Grecji i Austrii, a później jako kierownik regionu Costa Brava w nieistniejącym już biurze podróży Triada. Za pierwszą poważną pracę w turystyce uważa jednak pełnoetatową pracę w TUI Poland, gdzie przez półtora roku był regionalnym kierownikiem handlowym. Najdłużej zdobywał doświadczenie w Triadzie, dokąd wrócił w roku 2002 w roli kierownika działu pilotażu. Później jeszcze był w tej firmie dyrektorem Centrum Kształcenia Triada (zakres obowiązków podobny do tego, który ma teraz w Rainbow) a trzy lata (lata 2007 - 2010) wiceprezesem spółki odpowiedzialnym za sprawy kadrowe.

W latach 2011 – 2012 tworzył pion turystyczny w platformie Groupon, a następnie (2012 – 2014) prowadził działalność konsultingową w zakresie tworzenia produktu turystycznego i pośrednictwa handlowego.

Ostatnio kierował jako dyrektor polskim oddziałem francuskiego portalu Voyage Privé specjalizującego się w pośredniczeniu w sprzedawaniu luksusowych wyjazdów z dużymi opustami.

Teraz wraca do poprzednich swoich specjalności, czyli zarządzania kadrami. – Chociaż ostatnie lata spędzone przy pracy nad projektami wiążącymi turystykę i e-commerce uważam za bardzo owocne, przyjąłem propozycję Rainbowa, ponieważ zaproponowano mi różnorodne i ciekawe zadanie w dużej renomowanej firmie. Traktuję to jako ambitne wyzwanie – wyjaśnia w rozmowie z Turystyką.pr.pl.

Jakub Puchałka kończył studia na kierunku zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także studia podyplomowe z psychologii zarządzania personelem i podyplomowe studium prawa pracy na Uniwersytecie Warszawskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA