fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

TFG: Cztery miliony klientów biur podróży

AFP
Prawie cztery miliony Polaków wyjechały w pierwszym półroczu z biurami podróży. To o ponad 14 procent więcej niż w tym samym okresie 2017 roku - podaje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Łącznie biura podróży zawarły w pierwszym półroczu 1,3 miliona umów z klientami. Przy czym 45 procent z nich dotyczyło wyjazdów na terenie Polski i krajów sąsiednich, 38 procent wyjazdów do krajów europejskich i pozaeuropejskich z transportem czarterowym, a pozostałych 17 procent – również wyjazdów zagranicznych, ale bez transportu czarterami.

Najdynamiczniej rosła sprzedaż wyjazdów czarterowych. Wykupiło je 1,4 miliona turystów, o 36 procent więcej niż przed rokiem.

Najwięcej wycieczek zostało sprzedanych w okresie od kwietnia do czerwca i w styczniu. - Tegoroczny styczeń był rekordowy, jeżeli chodzi o wzrost liczby sprzedanych wycieczek; biura podróży odnotowały tu ponad 50-procentową dynamikę w stosunku do danych ze stycznia 2017 roku - mówi cytowana w komunikacie Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w ramach którego funkcjonuje TFG.

- Obserwujemy ostatnio interesujący trend - biura podróży częściej zawierają umowy obejmujące mniejszą liczbę osób – dodaje Renata Mentlewicz dyrektor biura Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. - Dane pokazują spadek liczby klientów przypadających na jedną rezerwację. A to może oznaczać, że biura podróży postanowiły zawalczyć również o młodych, podróżujących nie z rodziną, ale samodzielnie lub w parach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA