fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Powrót Rosjan nad Morze Czerwone coraz bliższy?

AFP
Delegacja przedstawicieli rosyjskich firm turystycznych przyjechała na zaproszenie Turkish Airlines do Hurghady. Powodem wizyty mają być przygotowania lotów do miasta w sezonie zimowym

Turkish Airlines był jednym ze współorganizatorów wizyty rosyjskich przedsiębiorców turystycznych z Soczi i Rostowa, drugi to duże egipskie biuro podróży, którego nazwa nie została wymieniona w artykule, jaki pojawił się w lokalnych mediach. Goście wzięli udział w rejsie po Morzu Czerwonym, wycieczce typu safari na pustyni, obejrzeli resorty turystyczne i zwiedzili inne atrakcje interesujące dla rosyjskich gości. W czasie pobytu delegacja była zakwaterowana w regionie na południe od Hurghady, blisko lotniska, Sahl Hasheesh.

Przypomnijmy, loty między Rosją a Egiptem zostały zawieszone po tym, jak 31 października 2015 roku rosyjski samolot lecący z Szarm el-Szejk do St. Petersburga wybuchł nad Półwyspem Synaj. Dopiero 11 kwietnia tego roku, na mocy dekretu podpisanego przez prezydenta Władimira Putina, przywrócone zostały operacje lotnicze między Kairem a Moskwą. Początkowo pojawiały się plany, by wykorzystując te połączenia i dodając do nich loty ze stolicy do kurortów nad Morzem Czerwonym przywrócić do programów touroperatorów wycieczki do Egiptu, jednak koszty związane z realizacją tego planu były za duże.

Przychody z turystyki stanowią 11,5 procent PKB Egiptu, Ministerstwo Turystyki szacuje, że zawieszenie połączeń z Rosji z kurortami kosztuje tamtejszą branżę 4 miliony dolarów dziennie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA