fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Exim Tours z nową, wyższą gwarancją

Materiały promocyjne
Do 34,2 miliona złotych, czyli o 36 procent, powiększyło swoją gwarancję biuro podróży Exim Tours

Spółka Exim uzyskała gwarancję ubezpieczeniową na kolejny rok działalności. Wystawiła ją ERGO Ubezpieczenia Podróży (dawniej ERV). Opiewa ona na 34,2 miliona złotych, jest więc o 9 milionów złotych większa od poprzedniej. Zabezpieczenie będzie ważne do 30 sierpnia przyszłego roku.

Zwiększenie gwarancji jest konieczne w wypadku zwiększenia przychodów firmy ze sprzedaży usług turystycznych. Exim Tours w zeszłym roku obsłużył 106,7 tysiąca klientów, a jego przychody wyniosły 206 milionów złotych. Tym samym stał się siódmą pod względem wielkości firmą w kraju. Jego wzrost sięgnął 63 procent.

- Nasz stabilny i ciągły rozwój przyczynia się do tego, że z roku na rok dzięki wysokiej gwarancji ubezpieczeniowej możemy gwarantować klientom spokojne i bezpieczne wakacje - zapewnia kierownik marketingu w Eximie Małgorzata Kozakowska.

Obowiązek posiadania gwarancji wynika z ustawy o imprezach turystycznych. Gwarancja jako tzw. pierwszy filar, ma zabezpieczać pieniądze klientów biur podróży na wypadek  niewypłacalności touroperatora. Drugim, uzupełniającym filarem bezpieczeństwa jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA