fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Czerwiec nie poprawił humoru niemieckim agentom

Bloomberg
O 5,4 procent spadły przychody niemieckich agentów w czerwcu tego roku w porównaniu z poprzednim. Także bilans za całe pierwsze półrocze wypada słabiej niż przed rokiem

Jak wynika z analizy przychodów biur agencyjnych w Niemczech prowadzonej przez firmę Travel Agency Technology & Services czerwiec nie przyniósł lepszych wyników niż poprzednie miesiące.

Łączna wartość sprzedaży całej dostępnej oferty była o 5,4 procent niższa niż przed rokiem. I tak z tytułu rezerwacji ofert od touroperatorów biura uzyskały przychody większe o 5,1 procent. W wypadku biletów lotniczych nastąpił spadek o 15,4 procent (liczba zamówionych biletów lotniczych była mniejsza o 11 procent), a pozostałych usług (transport lądowy, ubezpieczenia i inne) - o 12,3 procent. Większe zainteresowanie widać było natomiast przy rejsach wycieczkowych - przychody z ich sprzedaży wzrosły o 15,4 procent.

Podsumowanie pierwszego półrocza roku pokazuje, że przychody agentów spadły o 1,6 procent, licząc rok do roku. Przy imprezach zorganizowanych różnica wynosi 3,2 procent in minus, przy przelotach 1,3 procent in minus. Wzrosty dotyczą pozostałych usług turystycznych - plus 3,3 procent, liczby biletów lotniczych - plus 1,9 procent oraz rejsów wycieczkowych - plus 11,3 procent.

W czerwcu biura podpisały też o 12,1 procent mniej umów z klientami, liczba rezerwacji na wyjazdy z terminem rozpoczęcia do października 2019 roku jest natomiast mniejsza o 1,9 procent. Gorzej pod względem ilościowym wypadają też zamówienia na rejsy wycieczkowe - jest ich mniej o 12,1 procent, ale już tych rozpoczynających się w sezonie zimowym (od listopada) jest więcej o 2,8 procent.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA