fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

TUI zapłaci odszkodowanie za zatrucie pokarmowe

Bloomberg
Klientka brytyjskiego TUI zatruła się jedzeniem na wakacjach w Turcji w 2015 roku. Doświadczenie to sprawiło, że odtąd bała się wyjeżdżać za granicę. Sąd przyznał jej odszkodowanie

Brytyjski oddział TUI musi zapłacić Lyndsey Woolley 21,4 tysiąca funtów, zadecydował sąd. Jak informuje portal branżowy TTG Media, klientka w 2015 roku spędzała wakacje ze swoim partnerem i córką w hotelu Palm Wings w miejscowości Altinkum w Turcji. Rodzina nagle zachorowała.

W czasie przesłuchania w sądzie w hrabstwie Prestatyn, touroperator argumentował, że nie jest pewne, z czego wynikały dolegliwości. Z raportu sporządzonego na dwa tygodnie przed przyjazdem turystów wynikało jednak, że hotel przechowywał w jednym miejscu surowe i ugotowane mięso, niektóre produkty żywnościowe były przeterminowane, a lodówki nie trzymały zalecanej temperatury. Przedstawiciele obiektu twierdzili, że problemy zostały rozwiązane, ale kolejna kontrola przeprowadzona w następnym roku wykazała, że nie to nieprawda.

Sędzia Wendy Owen stwierdziła, że wyraźnie widać, że hotel nie przestrzegał zaleceń i przyznała klientce TUI 5,4 tysiąca funtów w ramach odszkodowania i kolejne 16 tysięcy jako zwrot kosztów. Rzecznik prasowy brytyjskiego TUI przeprosił turystkę w imieniu firmy i poinformował, że touroperator nie będzie sprzeciwiał się wyrokowi sądu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA