fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

TUI zwolni w Niemczech 450 osób

Bloomberg
Z pracą pożegnają się przede wszystkim osoby zatrudnione w centrali. Prezes TUI Deutschland Marek Andryszak poinformował, że zmiany są wynikiem cyfryzacji procesów w firmie

Jak donosi portal branżowy Travel Talk, niemiecki TUI przeprowadzi redukcję zatrudnienia. Firma planuje rozstać się z 450 pracownikami, głównie z działu touroperatorskiego w centrali w Hanowerze. W tej chwili pracuje tam około 4,3 tysiąca osób.

- Redukcja nastąpi w ciągu najbliższych dwóch, dwóch i pół roku. Mówimy głównie o polubownym rozwiązaniu umowy, wcześniejszych emeryturach czy pracy w niepełnym wymiarze godzin w okresie przedemerytalnym - tłumaczy Andryszak. Na pytanie, czy decyzja związana jest z oszczędnościami, odpowiada, że chodzi przede wszystkim o dopasowanie struktury firmy do zmian, jakie powstają w wyniku dygitalizacji.

Prezes dodaje, że zwolnienia dotyczą wszystkich szczebli, na razie jednak nie może powiedzieć, które działy odczują to najmocniej. To zależy od tego, które procesy będą poddawane cyfryzacji.

Andryszak uważa, że informacja nie przysporzy dodatkowego stresu pracownikom, a wręcz przeciwnie, dzięki temu, że została podana z dużym wyprzedzeniem, wszelkie działania będą bardziej przejrzyste.

Generalnie klasyczna działalność touroperatorska, która w TUI przynosi 30 procent przychodów, stoi przed dużymi wyzwaniami. Na zapowiedziany ruch nie mają jednak wpływu problemy wynikające z uziemienia boeingów 737 MAX.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA