fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Sąd oddalił powództwo przeciw Itace

sxc.hu
Powództwo żony turysty, który zginął w wyniku ataku terrorystów na muzeum Bardo w Tunisie, zastało oddalone

Sąd Okręgowy w Opolu odczytał dzisiaj wyrok w sprawie z powództwa Anny K. przeciwko biuru podróży Itaka. 31-letnia poznanianka żądała 800 tys. złotych zadośćuczynienia za śmierć męża, który zginął w marcu zeszłego roku z rąk zamachowców w Tunezji, w muzeum Bardo (czytaj: "Jest polski pozew po zamachu w Bardo"). Sąd oddalił powództwo.

- Decyzja sądu to precedens w historii polskiej branży turystycznej - komentuje wiceprezes Itaki Piotr Henicz. - Świat zaangażowany jest w walkę z międzynarodowym terroryzmem i poszukiwanie skutecznych sposobów na uniknięcie kolejnych tragedii.Ale  przypisywanie odpowiedzialności touroperatorowi za konsekwencje działań terrorystycznych uważamy za nieuzasadnione. Jako touroperator, organizujący wyjazdy zagraniczne od 27 lat, w sytuacjach kryzysowych spowodowanych czynnikami politycznymi lub działaniem tzw. siły wyższej, zawsze podejmowaliśmy decyzje, w których nie kierowaliśmy się wyłącznie względami biznesowymi, ale przede wszystkim troską o bezpieczeństwo naszych klientów.

Uzasadnienie orzeczenia jest niejawne. Wyrok nie jest prawomocny, przysługuje od niego odwołanie do sądu wyższej instancji.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA