fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Biuro podróży testuje pięciogodzinny dzień pracy

Bloomberg
Pięć godzin pracy zamiast ośmiu to pomysł niemieckiego touroperatora Runa Reisen. Pierwsze próby pokazały, że efektywność takiego dnia nie spada, pod warunkiem, że pracownicy zrezygnują z przerw na pogaduszki

W czerwcu, lipcu i w sierpniu pracownicy niemieckiego biura Runa Reisen będą spędzać w pracy pięć zamiast tradycyjnych ośmiu godzin - informuje portal branżowy Travel Talk. Szef tej firmy Karl Bock zarządził, że biuro będzie czynne od godziny 8 do 13, ale w tym czasie nie będzie krótkich pogaduszek w kuchni. Zamiast tego na ścianie pojawi się zegar odliczający czas. Pracownicy dostaną takie samo wynagrodzenie jak dotąd.

Pierwsze tygodnie prób pokazały, że taki system może się sprawdzić. - Skoczyliśmy na głęboką wodę, nawet pracownicy byli sceptycznie nastawieni do tego pomysłu - mówi Bock. - To było stresujące doświadczenie, ale chcieliśmy podołać wyzwaniu.

Okazało się, że w pięć godzin zespół wykonał 80 procent pracy. - To świetny wynik - uważa dyrektor, który w przyszłości chce poprawić efektywność firmy, wdrażając więcej rozwiązań cyfrowych i nową aplikację.

Po południu na telefony klientów odpowiada automatyczna sekretarka, w sytuacjach awaryjnych mogą dzwonić pod numer alarmowy. - Zastanawiałem się, czy taki system nie wywoła złości wśród agentów lub turystów - mówi i dodaje, że na razie nikt się nie skarży.

Runa Reisen specjalizuje się w wyjazdach dla osób niepełnosprawnych. W ofercie ma 170 kierunków w 30 krajach. Rocznie z jego usług korzysta około 4 tysięcy klientów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA