fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Rainbow - lepsza sprzedaż, więcej spółek

Materiały promocyjne
Przychody ze sprzedaży wzrosły o 8,3 procent, a zysk netto prawie 2,5 raza - to wyniki grupy kapitałowej Rainbow Tours w pierwszym kwartale tego roku

Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 187,9 mln złotych i były wyższe od wyniku odnotowanego w pierwszych trzech miesiącach zeszłego roku o 14,4 mln złotychh, czyli o 8,3 procent. W tym przychody ze sprzedaży imprez turystycznych wykazały wzrost aż o 17 procent. Grupa osiągnęła też zdecydowany wzrost zysku netto - z miliona złotych do 2,48 mln złotych.

W całym sezonie zimowym 2015/2016 (wyjazdy od listopada 2015 do marca 2016 r.) z imprez organizowanych przez biuro podróży Rainbow, najsilniejszy podmiot z całej grupy, skorzystało 65,4 tys. ludzi, czyli o 8,6 procent więcej.

Najpopularniejsze były wyjazdy na Wyspy Kanaryjskie, ale pod względem wartości sprzedaży intratniejsze były kierunki egzotyczne. Jak informuje rzecznik prasowy spółki Radomir Świderski, zdecydowanym hitem okazała się Kuba, którą jako kierunek zimowych wakacji 2015/2016 wybrało ponad 7 tysięcy klientów, tym samym stając się drugim najbardziej popularnym kierunkiem. Bardzo dobrą sprzedaż osiągnięto także na innych kierunkach egzotycznych, takich jak Tajlandia, Wietnam czy Meksyk.

W pierwszym kwartale trwała również sprzedaż oferty na lato tego roku. Pomimo negatywnych zdarzeń (zamachy w Paryżu i Brukseli itp.) była ona większa niż przed rokiem o 8,1 procent.

W pierwszym kwartale Rainbow Tours założył nową spółkę, której zadaniem jest prowadzenie hoteli. Spółka nosi nazwę White Olives i ma siedzibę w Laganas na wyspie Zakintos w Grecji.  Będzie ona właścicielem kompleksu hotelowego kupionego przez Rainbow (dawny hotel President). Na razie właścicielem hotelu jest spółka akcyjna Rainbow Hotels.

Innym ważnym projektem uruchomionym w pierwszym kwartale tego roku - przypomina Świderski - jest portal do tzw. dynamicznego pakietowania wyjazdów My Way. Został on przygotowany z myślą o klientach chcących podróżować samodzielnie, bez opieki biura turystycznego. W My Way wyszukiwanie lotów i hoteli jest ze sobą połączone, a docelowo obejmować ma także ubezpieczenia podróżne, wynajem samochodów, transfery z lotniska do hotelu i szereg usług towarzyszących, jak bilety do teatrów czy na różnego rodzaje wydarzenia. Klient może, z zaproponowanych mu przez system ofert, wybrać cały pakiet lub tylko niektóre usługi.

Obecnie trwają ostatnie prace testowe nad systemem. Spółką odpowiedzialną ze sprzedaż oferty będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością My Way by Rainbow, dawniej Portal Turystyczny sp. z o.o., której nazwę zmieniono w styczniu 2016 roku.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA