fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Top Touristik zaprasza agentów do współpracy

Materiały promocyjne
Wyjazdy do krajów egzotycznych, szczególnie do Dubaju, i wakacje w Europie oferuje nowy touroperator na polskim rynku – Top Touristik

Top Touristik założył niemiecki przedsiębiorca Daniel Esavandi, który przeprowadził się w zeszłym roku w tym celu do Polski, do Poznania. Wcześniej przez dwanaście lat prowadził z siostrą niemieckie biuro podróży JT Touristik. Teraz podobny biznes zamierza rozwinąć samodzielnie w Polsce.

Jak mówi dyrektor sprzedaży i marketingu nowej firmy Natalia Kowalkiewicz, Top Touristik nastawiony jest na składanie dynamiczne wyjazdów i sprzedawanie ich za pośrednictwem agentów turystycznych. - Jesteśmy nastawieni na współpracę B2B. Każdy agent może z nami podpisać umowę, nie stawiamy żadnych warunków wstępnych – deklaruje. Sprzedawca może liczyć na prowizję „od 9 procent". Dla agentów którzy szczególnie zaangażowaliby się w sprzedaż wycieczek Top Touristik, firma dopuszcza prowizje negocjowane.

Top Touristik zarejestrowany jest w wielkopolskim urzędzie marszałkowskim w ewidencji organizatorów turystyki. W Towarzystwie Ubezpieczeniowym Europa zapewnił sobie gwarancję w wysokości 388 tysięcy złotych, czyli tyle ile wynosi ona dla touroperatorów, którzy nie korzystają z obciążonych ryzykiem przelotów czarterowych.

Jakie są atuty nowego organizatora? - Specjalizujemy się w Dubaju i innych emiratach arabskich, gdzie mamy szczególnie dobre ceny – zapewnia Kowalkiewicz. Jak wyjaśnia dyrektor sprzedaży i marketingu, wynika to z wynegocjowanych przez właściciela warunków współpracy z przewoźnikami lotniczymi i bankami miejsc w hotelach.

Na początek Top Touristik ma w ofercie oprócz Dubaju także Tajlandię, Mauritius, Hiszpanię, Maltę, Grecję, a także city breaki. Zamierza jednak rozszerzać tę ofertę. - Będą się pojawiały kolejne egzotyczne kierunki – wyjaśnia Kowalkiewicz.

Wycieczki touroperatora są już widoczne w systemie rezerwacyjnym MerlinX. Jak mówi Kowalkiewicz każdy pakiet zawiera oprócz przelotu i noclegu także ubezpieczenie podróżne (TU Europa) i przejazd z lotniska do hotelu. Top Touristik gwarantuje też klientom opiekę angielskojęzycznych rezydentów (jedynie na Malcie jest polskojęzyczny rezydent na telefon).

Wszystkie pakiety opierają się na korzystaniu z przelotów tradycyjnych i tanich linii lotniczych. Dlatego mogą być elastycznie komponowane – na tyle dni, na ile pozwalają rozkłady przewoźników. Cena jest kalkulowana w momencie zakładania rezerwacji. Firma sprzedała już pierwsze wyjazdy, a nawet wysłała pierwszych klientów na Kretę.

- W pierwszym tygodniu obecności w systemie rezerwacyjnym średnio sprzedaliśmy jedną imprezę dziennie, liczymy, że do końca roku uda się ich sprzedać za 300 – 400 tysięcy złotych – dodaje Kowalkiewicz.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA