fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Niemcy - sprzedaż i zyski będą spadać

Bloomberg
Tylko 5,6 procent niemieckich agentów turystycznych wierzy, że uda im się utrzymać sprzedaż wycieczek na zeszłorocznym poziomie. Reszta widzi nadchodzące lato w ciemnych barwach

Niemiecki magazyn branżowy „FVW" co miesiąc pyta tamtejszych agentów o aktualną sprzedaż i szacunki dotyczące kolejnych tygodni. Do tej pory opinie były podzielone - niektórzy mówili, że wyniki będą do zaakceptowania, inni, że liczba rezerwacji będzie może nawet nieco wyższa niż w zeszłym roku.

W najnowszej odsłonie ankiety i pracownicy, i szefowie biur podróży mówią, że sprzedaż jest dramatycznie niska. Wskaźnik określający nastroje branży, będący wypadkową liczby już złożonych rezerwacji i szacunków dotyczących kolejnych tygodni, spadł od zeszłego miesiąca o 11,5 jednostek, do 83 punktów. Dla porównania, rok temu o tej samej porze nastrój w biurach sprzedaży był oceniany na 103 punkty. Tak źle jak teraz było zaś tylko w kwietniu kryzysowego roku 2009.

Agenci obawiają się dalszego spadku obrotów i  dochodów. Tylko 5,6 procent pytanych wierzy, że uda się je utrzymać na dotychczasowym poziomie. Zdaniem autorów badania należy mieć nadzieję, że - jak już bywało w przeszłości - słaba sprzedaż na początku sezonu, oznacza jedynie szybsze znikanie ofert w lecie.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA