fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

AAADane klientów biur podróży kupię

Pixabay
Danych klientów biur podróży nie wolno sprzedawać – przypomina brytyjskie stowarzyszenie agentów turystycznych ABTA w odpowiedzi na coraz częściej pojawiające się na Wyspach propozycje takiego handlu

Do brytyjskich agentów turystycznych coraz częściej zgłaszają się przedstawiciele firm, którzy oferują pośrednictwo w uzyskiwaniu różnego rodzaju odszkodowań dla ich klientów. Najczęściej mowa o rekompensatach z tytułu opóźnionych lotów czy choroby w czasie podróży.

Za przekazanie danych kontaktowych do turystów, którzy są uprawnieni do uzyskania takiego odszkodowania, firmy obiecują agentom prowizję. Co więcej, nagabujący przekonują, że agenci wręcz zyskają w oczach klienta – dopytując o przebieg podróży, wykażą przecież troskę o nich także po zakończeniu transakcji.

Brytyjska organizacja branżowa ABTA i kancelaria prawna Travlaw ostrzegają jednak przed nawiązaniem tego rodzaju współpracy. – Przekazywanie informacji o klientach bez ich zgody byłoby jawnym złamaniem zasad ochrony danych osobowych – mówi, cytowany przez portal Travel Weekly, rzecznik ABTA Stephen d'Alfonso. Dodaje, że wykroczeniem jest także oferowanie i pobieranie opłat za dane poszkodowanych osób.

Propozycje, składane nierzadko przez anonimowe firmy, pojawiają się zarówno za pośrednictwem mediów społecznościowych jak i drogą telefoniczną. Adresatami są i pojedyncze, niezrzeszone biura agencyjne, i duże konsorcja skupiające dziesiątki salonów sprzedaży.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA