fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Niemieccy agenci idą razem po wyższe prowizje

Pixabay
Wspólne wystąpienia i lepsze reprezentowanie interesów branży turystycznej zapowiadają QTA i TMCV, dwie niemieckie organizacje branży turystycznej, które właśnie podpisały porozumienie o współpracy

Stowarzyszenie agentów QTA (Quality Travel Alliance), do którego należą między innymi Schmetterling i RTK, oraz TMCV (Touristik Multi-Channel Vertriebsorganisation), mająca wśród swoich członków m.in. zrzeszenia TSS i AER, zamierzają bliżej współpracować. Liczą, że dzięki większej sile, także ekonomicznej, będą lepiej niż dotychczas reprezentować branżę turystyczną.

Wśród spraw, którymi w pierwszej kolejności chce zająć się sojusz, jest podniesienie prowizji jakie agenci dostają od touroperatorów za sprzedawanie ich ofert. Partnerzy zapowiadają też walkę z przerzucaniem przez biura podróży kolejnych obowiązków na sprzedawców (m.in. konieczność drukowania dokumentów sprzedaży) i złą jakością systemów rezerwacyjnych. Jak wyjaśniają, zdarza się, że agenci nie mogą zarezerwować wycieczek po cenach, które im się wyświetlają na etapie wyszukiwania ofert. Szefowie obu organizacji liczą, że stacjonarne agencje turystyczne przejmą w najbliższych latach wiodącą rolę w zakresie doradzania klientom indywidualnym.

– W zakresie prowizji udało nam się już sporo osiągnąć, ale musimy trzymać rękę na pulsie, by także w przyszłości agentom praca się opłacała – mówi Thomas Bösl, szef QTA, cytowany przez portal Travel Talk. Z kolei Manuel Molina, prezes TMCV, zapewnia, że współpraca nie będzie dotyczyła jedynie kwestii politycznych. Zaprzecza też, by prowadzona przez niego organizacja stała się organem zależnym od QTA. Jak mówi, dzięki współpracy siła negocjacyjna organizacji jest większa.

Do QTA należy w sumie około 8 tysięcy firm, które działają w ramach sieci sprzedaży Neckermann Reisen Partner/Team, Reiseland, RTK, Schmetterling i TUI Travel Star. Z kolei TMCV reprezentuje 3,2 tysiąca członków. Łączne obroty podmiotów zrzeszonych w obu organizacjach szacowane są na 9 miliardów euro.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA