fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Zimowa egzotyka dała Itace 31 procent wzrostu

Filip Frydrykiewicz
Biuro podróży Itaka podsumowało zakończony właśnie sezon zimowy. Wzrost przychodów firmy wyniósł 31 procent, a liczby klientów - 15 procent

Tegoroczny wynik sezonu zimowego 2015/2016 (wyloty od listopada do marca marzec) Itaka  zalicza do bardzo udanych, zarówno pod względem przychodów, jak i liczby obsłużonych klientów. Touroperator osiągnął przychód w wysokości 384,4 mln złotych, co stanowiło wzrost o ponad 31 procent w stosunku do sezonu poprzedniego. pod względem obsłużonych klientów Zima 2015/2016 zamknęła się liczbą 111,3 tysiąca, czyli o 15 procent więcej niż rok wcześniej. - Różnica między wzrostem obrotów a wzrostem liczby klientów wynika stąd, że zwiększył się udział w sprzedaży dalekich kierunków i hoteli wysokiej klasy - wyjaśnia wiceprezes Piotr Henicz.

Najpopularniejsze z egzotycznych kierunków okazały się: Kuba, Dominikana, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wyspy Zielonego Przylądka, Tajlandia, Zanzibar i Oman. A z kierunków bliższych: Wyspy Kanaryjskie, ze zdecydowaną przewagą Fuerteventury, i Madera.

Itaka sprzedaje już wyjazdy na sezon zimowy 2016/2017. Jak zapewnia Henicz, liczba rezerwacji jednoznacznie potwierdza dopasowanie produktu do upodobań polskich klientów i przewyższa oczekiwania.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA