fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Kompas Wakacyjny 2016: Na wycieczkę z Rainbowem

materiały prasowe
Biuro podróży Rainbow ma najlepsze objazdowe, bliskie wycieczki autokarowe. Ale Itaka wcale nie dużo mu nie ustępuje – pokazuje głosowanie agentów turystycznych

W ramach konkursu Kompas Wakacyjny 2016 doświadczeni agenci turystyczni, którzy sprzedają oferty wielu biur podróży, wskazali na naszą prośbę najlepsze ich zdaniem wyjazdy. Chodziło o wiele kategorii imprez turystycznych, a wśród nich o wycieczki autokarowe. Prosiliśmy naszych jurorów, aby wybierając wycieczki, ocenili jakość ich programu, jakość pracy pilota, komfort przejazdu i noclegów, i stosunek tego wszystkiego do ceny.

Agenci zgłosili w sumie 75 różnych imprez autokarowych. Dwa biura agencyjne poleciły też sześć rejsów statkami (np. po norweskich fiordach czy wzdłuż wybrzeża włoskiego), ponieważ jednak dla rejsów chcemy stworzyć w przyszłej edycji konkursu osobną kategorię, tym razem nie bierzemy ich pod uwagę w naszych statystykach.

Najwięcej uznania zyskała impreza biura podróży Rainbow, prowadząca ze stolicy Słowenii, Lublany, do Dubrownika w Chorwacji i z powrotem (inną trasą), a nazwana „Dalmatyńska eskapada". Wyróżniło ją siedem biur agencyjnych.

Na drugim miejscu rankingu postawiły one „Włoski niezbędnik", którego siedmiodniowa trasa prowadzi przez Wenecję, Florencję, Rzym, Watykan i Asyż.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze wycieczki objazdowe z wyjazdem autokarem z Polski"

1. „Dalmatyńska eskapada", Chorwacja, organizator: Rainbow – 7 nominacji.

2. „Włoski niezbędnik", Włochy, organizator: Rainbow – 7 nominacji.

3. „Tam gdzie dojrzewa śliwowica", Chorwacja, organizator: Itaka – 6 nominacji.

4. „Włochy klasyczne", Włochy, organizator: Rainbow – 5 nominacji

5. „Bella Italia", Włochy, organizator: Itaka - 5 nominacji.

6. „Paryż i zamki nad Loarą", Francja, organizator: Rainbow – 5 nominacji

Na sześć najczęściej zgłaszanych wycieczek autokarowych trzy mają podobne trasy i charakter – chodzi w nich o poznanie w krótkim czasie najważniejszych miejsc we Włoszech. Dwie pozwalają odkryć najpiękniejsze miejsca Chorwacji a jedna prowadzi do Paryża i zamków na Loarą we Francji. Ale co najbardziej widoczne to to, że aż cztery z nich, w tym zwycięską, przygotowało biuro podróży Rainbow. Pozostałe dwie – Itaka.

Co napisali w uzasadnieniach agenci.

„Dalmatyńska eskapada"

„Obsługa na miejscu, [dobra] proporcja czasu wolnego do zwiedzania, zawsze zadowoleni Klienci",

„Ciekawy program z wypoczynkiem nad morzem".

„Włoski niezbędnik"

„Moim zdaniem Włoski niezbędnik to idealny program dla kogoś kto chce poznać ten kraj, a ma na to tylko tydzień. Mam także jedną klientkę, która na ten program jeździ każdego roku – zawsze na ten sam :)".

„Świetny objazd z wariantem comfort dla klientów potrzebujących noclegu podczas przejazdu".

„Tam gdzie dojrzewa śliwowica".

„Realizowany od wielu lat, bogaty, sprawdzony program; połączenie Chorwacji i Słowenii w jednym programie; kompetentni piloci i przewodnicy z pasją do podróżowania; przejazd komfortowymi autokarami' program dostosowany do możliwości każdej grupy wiekowej".

„Rumunia szlakiem hrabiego Drakuli" (4 nominacje, Rainbow)

„Ocena klientów naszego biura 9,2 na 10. Wycieczka zawsze w dobrej cenie, na kieszeń polskiego turysty, seniora, studenta. Tania z doskonałymi pilotami".

„Ahoj Kreciku" (4 nominacje, Itaka)

„Świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. Rzadko kiedy możemy znaleźć tanie propozycje które łączą zwiedzanie z zabawą . Do tego bardzo atrakcyjna cena oraz wliczone śniadania i obiadokolacje w cenę".

Jeśli przyjrzeć się pozostałym zgłoszeniom, okaże się, że agenci najchętniej polecają wyjazdy do Francji. W sumie zgłosili 15 różnych programów wyjazdów do tego kraju. W tym, jak można się domyślać, prym wiedzie zwiedzanie Paryża (5) lub Paryża i zamków nad Loarą (2). Ten ostatni zestaw zebrał aż 9 wskazań, jeśli zsumować imprezy organizowane przez Rainbow, Itakę, Exim Tours i Fun Club.

Również „Włochy klasyczne" w wykonaniu Rainbow i Itaki razem, mają 9 nominacji. Włochy to zresztą drugi po Francji kierunek wyjazdów, na które wskazują nasi jurorzy. Mają one 12 zgłoszonych wycieczek. W dalszej kolejności według popularności plasują się: Chorwacja (7 programów plus 1 z innymi krajami bałkańskimi), Czechy (7, w tym 3 razy Praga), Niemcy (5, w tym 4 razy Bawaria), Grecja (4) i Beneluks (4). Wiele innych krajów ma wskazania pojedyncze lub podwójne.

Statystyka występowania organizatorów tych objazdów pokazuje, że choć na pierwszym miejscu plasuje się Rainbow z wynikiem 28, to po piętach depcze mu Itaka z 25 nominacjami. Między tymi dwoma liderami a kolejnymi touroperatorami występuje przepaść, ale dla porządku wymieńmy pozostałych: Fun Club (9), Almatur (4), Tęcza (4), Sol-Tours (3), Exim Tours (2), Index (2), PBP Olsztyn (1), Tourist Polska (1 – jedyna zgłoszona impreza krajowa), Lekier (1), Marco (1).

Wkrótce pokażemy wyniki głosowania na wycieczki autokarowe z wylotem samolotem z Polski oraz egzotyczne. Tymczasem dostępne są omówione już kategorie:

Partnerem Kompasu Wakacyjnego – Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyki Wyjazdowej 2016 jest ERV (Europäische Reiseversicherung oddział w Polsce) - ubezpieczyciel specjalizujący się w ubezpieczeniach podróży.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA