fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Mikołaj Dziubalski zakończył pracę w Grecosie

Mikołaj Dziubalski pracował w Grecosie nieco ponad dwa lata
Filip Frydrykiewicz
Biuro podróży Grecos po dwóch latach rozstało się z dyrektorem sprzedaży Mikołajem Dziubalskim. Sprzedaż podlega znowu bezpośrednio wiceprezesowi Januszowi Śmigielskiemu

Mikołaj Dziubalski został zatrudniony przez Grecosa po dłuższych poszukiwaniach na rynku pracy, jako specjalista od sprzedaży sieciowej, w październiku 2016 roku. Wcześniej doświadczenia zdobywał w Philipsie, a także u producentów biżuterii w firmie Yes i mebli - firmie Vox. Był pierwszym dyrektorem sprzedaży gwałtownie rozwijającego się wtedy biura podróży.

Dziubalski wprowadził wiele zmian organizacyjnych w relacjach touroperatora z agentami turystycznymi. Zaproponował na przykład kategoryzowanie agentów i ustalanie dla nich planów sprzedaży według ich kategorii. Jednak nie wszystkie jego inicjatywy podobały się na początek sprzedawcom. Z niezadowoleniem spotkał się na przykład pomysł rozsyłania przez biuro podróży katalogów bezpośrednio do klientów

Dziubalski kładł też nacisk na ujednolicenie zasad obsługiwania klientów, szkolenie sprzedawców na odległość (e-learning) i silniejsze wiązanie ich z Grecosem, między innymi dzięki programowi motywującemu. Za jego czasów przeprowadzono w firmie grywalizację - rodzaj konkursu połączonego z nauką o produkcie biura podróży i o samej Grecji dla agentów turystycznych. Kilkuset sprzedawców, którzy wzięli w nim udział, zdobywało punkty, za które najlepsi wyjechali na doroczną imprezę integracyjną biura podróży na Kos - Grecos Adventure.

Po odejściu Dziubalskiego sprawy sprzedaży wróciły do wiceprezesa Janusza Śmigielskiego, któremu podlegały wcześniej. Śmigielski nie chce komentować odejścia Dziubalskiego. - Potwierdzam, że z końcem stycznia podjęliśmy decyzję o zakończeniu z nim współpracy – mówi tylko.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA