fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Okazyjne ceny teraz to brak last minute latem

AFP
O ponad jedną trzecią spadły ceny wycieczek na lato w Wielkiej Brytanii. W ten sposób tamtejsi touroperatorzy zachęcają klientów do wczesnego rezerwowania wakacyjnych wyjazdów

Przeceny sięgają nawet 36 procent – z takim rabatem można obecnie kupić wyjazdy na portugalskie wybrzeże Algarve, wynika z analizy serwisu TravelSupermarket. Porównanie powstało na podstawie oferty 25 organizatorów - podaje portal Travel Weekly.

W przeliczeniu na osobę (wyjazd siedmiodniowy) za noc w Algarve latem 2018 roku cena wynosiła 50,8 funta, a na nadchodzące lato już tylko 32,62 funta. Tygodniowy pobyt z własnym wyżywieniem z wylotem z Londynu-Luton kosztuje w najtańszej wersji 114 funtów od osoby. Przeceny obejmują wiele popularnych kierunków wakacyjnych w basenie Morza Śródziemnego, takich jak Zakintos (-31 procent), Costa Brava (-28 procent), Costa del Sol (-17 procent), Majorka (-13 procent), Costa Dorada (-9 procent), Kreta i Korfu (-7 procent).

Emma Coulthurst, która na stronie TravelSupermarket komentuje wyniki analizy, twierdzi, że touroperatorzy robią wszystko, żeby nie dopuścić do sytuacji z zeszłego roku, kiedy na rynku było bardzo dużo ofert last minute. Żeby pozyskać jak najwięcej podróżnych już teraz, decydują się na obniżkę.

Zdaniem Coulthurst tak tanio można było wcześniej kupić wycieczki tylko okazyjnie. Podaje też przykład wyjazdów dla rodzin z dziećmi w środku wakacji, których cena zaczyna się od 214 funtów od osoby. Jak dodaje, w tym roku podatek wylotowy na rejsy krótkiego zasięgu został w Wielkiej Brytanii zamrożony, co także będzie miało pozytywny wpływ na wysokość cen pakietów.

TravelSupermarket przewiduje, że w nadchodzącym sezonie letnim popularne będą Turcja i Bułgaria z uwagi na korzystny kurs liry i lewy do funta brytyjskiego. Dobre oferty można znaleźć też na wyjazdy do Egiptu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA