Wielka fuzja dwóch liderów: PKO BP i Pekao

Bloomberg
PKO BP i Pekao mogą połączyć siły. Może to być wstęp do ekspansji międzynarodowej. Może też przynieść wyższe ceny usług bankowych w kraju.

Może się okazać, że już niebawem podczas rozmów o PKO lub Pekao przestanie padać pytanie: ale o który bank chodzi? Z dwóch ma powstać jedna instytucja.

Czytaj także: Lekkie wzrosty PKO BP i Pekao po doniesieniach o możliwej fuzji

Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rzeczpospolita" w dwóch różnych źródłach zbliżonych do spółek, celem na przyszły rok jest fuzja obu instytucji. Łączy je główny akcjonariusz, którym jest państwo. W PKO BP ma bezpośrednio 29,4 proc. udziału, w Pekao zaś od czerwca poprzez PZU 20 proc., a przez Polski Fundusz Rozwoju dodatkowych 12,8 proc. kapitału.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, zapytany o nasze doniesienia, odpowiedział: – Najbliższe lata to czas sporych zmian w gospodarce i dużych szans stojących przed nami. Stulecie odzyskania niepodległości powinno być czasem wielkich polskich projektów. Od dawna mówię, ze w polskim sektorze bankowym jest miejsce na cztery, pięć dużych banków uniwersalnych. PKO BP z pewnością będzie ...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL