fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Alior nie audytował funduszy rolnych

Bloomberg
Dystrybutor produktów finansowych, którymi zajmuje się prokuratura, zapewnia, że od dawna próbował je prześwietlić.

„Alior Bank zaprzecza, jakoby kiedykolwiek przeprowadził audyt w którymkolwiek z funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez DM W Investments" – napisał Julian Krzyżanowski, rzecznik Aliora, w oświadczeniu przesłanym do redakcji. „Bank jako dystrybutor pośredniczył jedynie – jako jeden z wielu podmiotów – w sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych funduszy Inwestycje Rolne FIZAN, Lasy Polskie FIZAN, Inwestycje Selektywne FIZAN i Vivante FIZAN. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem Alior Bank, występując jako dystrybutor, nie ma prawa do prowadzenia profesjonalnego audytu aktywów funduszy lub ich kontrolowania – dodał rzecznik banku.

Nawiązał w ten sposób do słów Piotra Wiśniewskiego, prezesa W Investments, który w wywiadzie dla „Parkietu" stwierdził, że Alior Bank „kilkakrotnie robił audyt funduszy oraz otrzymał propozycję, aby przedstawiciele banku zasiedli w radzie nadzorczej domu maklerskiego".

– Alior Bank zaprzecza również, jakoby DM W Investments proponował kiedykolwiek przedstawicielom banku wejście w skład rady nadzorczej – stwierdził Krzyżanowski.

Rzecznik banku poinformował, że pod koniec 2015 r. Alior podjął próby uzyskania szczegółowych informacji o inwestycjach realizowanych przez fundusze, jednak DM W Investments pisemnie odmówił.

Wiecej w „Parkiecie"

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA