fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

mBank sprzedaje swój pomysł Francuzom

Fotorzepa/Urszula Lesman
Piąty co do wielkości bank w Polsce udzielił licencji na swoją bankowość internetową i mobilną francuskiemu La Banque Postale. Mogą zostać przeprowadzone kolejne tego typu transakcje.
mBank powołał projekt mBox, w ramach którego będzie oferować swoje rozwiązania w zakresie bankowości detalicznej poza Polską. W ich skład wchodzą serwisy elektroniczne oraz wiedza dotycząca produktów, procesów biznesowych i ich sprzedaży.
mBank to synonim sukcesu w bankowości detalicznej. W ciągu zaledwie kilku lat, internetowy projekt wywindował ówczesny BRE Bank do czołówki największych i najdynamiczniej rozwijających się banków w Polsce. Dzisiaj instytucja ta pod jedną marką obsługuje 5,5 mln klientów na trzech rynkach – w Polsce, Czechach i na Słowacji – a jego aktywa wynoszą ponad 130 mld zł.
Jako pierwszy z wiedzy mBanku skorzysta La Banque Postale, należący do francuskiego operatora pocztowego La Poste. Bank podpisał już umowę licencyjną i rozpoczął prace związane z tym wdrożeniem. – Wybraliśmy rozwiązanie sprawdzone w praktyce, które pomoże nam szybciej zaoferować nową jakość i możliwości w zakresie cyfrowej obsługi klientów oraz odróżnić się od konkurencji – komentuje Alice Holzman, dyrektor obszaru Digital w La Banque Postale, lider projektu New Digital Bank.
Prowadzone są rozmowy z innymi potencjalnymi partnerami. – Nasza inicjatywa jest skierowana do banków, które chcą przekształcić się w organizację „digital", jednocześnie unikając wieloletniej transformacji. Oferujemy im zintegrowany zestaw rozwiązań IT wraz z biznesowym know-how, które zostały sprawdzone w praktyce. To dobry wybór dla instytucji, które stoją przed wyzwaniem transformacji informatycznej. Wydaje się, że wyzwanie to – wraz z wejściem w życie dyrektywy PSD2 – nabierze jeszcze większego znaczenia – wyjaśnia Maciej Szturmowicz, doradca zarządu mBanku kierujący programem mBox.
Zdaniem Cezarego Stypułkowskiego, prezesa mBanku, rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w dziejach polskiej bankowości. - Udzielając licencji na nasze rozwiązania, dokonujemy transferu krajowych pomysłów bankowych na światowe rynki. To projekt ważny nie tylko dla naszego banku, ale i całej polskiej gospodarki. Jest on potwierdzeniem, że krajowy sektor bankowy jest innowacyjny, a jego rozwiązania są dostrzegane i doceniane poza Polską – mówi Stypułkowski. Dodaje też, że dzięki takim inicjatywom jak mBox, mAkcelerator czy Orange Finanse, bank pokazuje umiejętność wykorzystywania technologii na różne sposoby i w ramach odmiennych modeli biznesowych.
Projekt mBox realizowany jest we współpracy z partnerem strategicznym – firmą Accenture – która oferuje licencjobiorcy wszechstronne wsparcie we wdrożeniu tego rozwiązania. – Wykorzystując platformę mBox możemy przyspieszyć i odpowiednio przygotować wdrożenie bankowości cyfrowej w taki sposób, by tworzyło wyróżniające, unikatowe rozwiązanie spełniające oczekiwania różnych partnerów, obsługujących odmienne grupy klientów – mówi Marcin Zygmanowski, dyrektor zarządzający obszarem bankowości cyfrowej w Accenture.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA