fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Więcej bankomatów na wakacje

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Pomimo rozwoju płatności bezgotówkowych, stanowiących jedną czwartą płatności w polskich sklepach, Polacy wciąż chętnie płacą gotówką. Dlatego na wakacje przybędzie tymczasowych bankomatów.

Do końca czerwca Euronet, największy niezależny operator sieci bankomatów (zarządza 7500 urządzeniami), zainstaluje dodatkowych 130 bankomatów w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych w Polsce. W tym roku niebiesko-żółte urządzenia tej sieci pojawią się w 20 nowych lokalizacjach. Będą dostępne do końca września.

Dodatkowe bankomaty i wpłato-bankomaty Euronet będzie można znaleźć w popularnych lokalizacjach turystycznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej maszyn zostanie zainstalowanych w kurortach nadmorskich, m.in. w Pobierowie, Łebie, Władysławowie, Dziwnówku, Rewalu, Ustroniu Morskim oraz Krynicy Morskiej. Dodatkowo, kilka maszyn zostanie zainstalowanych w Gdańsku na czas i w związku z organizowanym Jarmarkiem Św. Dominika. Pozostałe maszyny będą funkcjonować do drugiej połowy września. Urządzenia sezonowe nie różnią się od tych dostępnych na co dzień w całej Polsce, również zakres usług pozostaje niezmieniony.

Dobrą wiadomością dla pasjonatów żeglarstwa śródlądowego i wypoczynku na Mazurach będzie zwiększenie dostępu do gotówki w sąsiedztwie popularnych portów w Giżycku, Sztynorcie, Mikołajkach czy Rucianem Nidzie. Odwiedzający te miejsca z pewnością wiedzą, że opłaty portowe czy możliwość skorzystania z sanitariatów wymaga posiadania od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych w portfelu.

– Gotówka i łatwy dostęp do niej w dalszym ciągu są bardzo ważne, co szczególnie uwidacznia się w czasie wakacji, podczas których często nie ma możliwości płatności kartą za wypożyczenie kajaku czy lekcję windsurfingu – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska.

Po raz drugi Euronet postanowił oprócz bankomatów sezonowych zainstalować na czas wakacji tzw. recyklery, czyli wpłato-bankomaty umożliwiające zarówno wypłaty jak i wpłaty gotówkowe. To rozwiązanie szczególnie docenią lokalni przedsiębiorcy korzystający ze wzmożonego ruchu turystycznego w wakacje, którzy dzięki urządzeniom Euronet będą mogli wpłacić do banku swoje dzienne utargi bez względu na porę dnia. W tym roku pojawi się aż 13 maszyn pełniących obydwie funkcje, które dają także możliwość dokonania wpłat na swoje konto powiązane z kartą płatniczą oraz 7 dodatkowych rachunków bankowych.

Niedawno PKO BP zapowiadał, że udostępni w trakcie sezonu urlopowego 17 mobilnych bankomatów, które zostaną czasowo ustawione w miejscach, gdzie występuje sezonowe zapotrzebowanie na wypłaty gotówki za pomocą kart płatniczych. Podczas wakacji Citi Handlowy postawi w urlopowych miejscowościach nawet przenośne placówki. Mają powstać prawdopodobnie w dwunastu miejscowościach turystycznych nad Bałtykiem, będzie to mobilna wersja oddziałów Smart Mini.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA