fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Miliardy płyną na pomoc firmom

Bloomberg
Przez dobę na konta przedsiębiorstw trafiło blisko 1,6 mld zł nowych środków z tarczy finansowej PFR. Łącznie firmy zostały zasilone kwotą już 5,6 mld zł.

Polski Fundusz Rozwoju informuje, że na konta prawie 27 tys. firm zatrudniających 268 tys. osób (umowy o pracę i cywilnoprawne) w ramach tarczy finansowej trafiło już prawie 5,6 mld zł. W poniedziałek w południe łączna kwota subwencji przekazana na konta prawie 21,3 tys. firm wyniosła 4,36 mld zł.

Składanie wniosków o subwencję finansową z programu tarcza finansowa PFR rozpoczęło się w środę, 29 kwietnia o godzinie 18.00. Cały program PFR opiewa na 100 mld zł, pierwsze 16 mld zł fundusz pozyskał parę dni temu z debiutanckiej emisji obligacji. Banki przyjmują wnioski klientów w systemach bankowości elektronicznej.

Czytaj także: Tarcza finansowa już działa. 100 mld zł do wzięcia

Pekao podał dzisiaj w południe, że PFR wydał 2045 pozytywnych decyzji o przyznaniu klientom biznesowym Pekao subwencji finansowej w związku pogorszeniem się ich sytuacji na skutek pandemii COVID-19. Łączna kwota subwencji przyznanych mikro, małym i średnim firmom w Banku Pekao to teraz 633 mln zł.

- Włożyliśmy ogromny wkład w przygotowanie na wdrożenie Tarczy Finansowej PFR. Przeszkoliliśmy doradców ze wszystkich segmentów, zorganizowaliśmy wewnętrzne szkolenia i webinary. Nasi doradcy pomagają klientom w zawnioskowaniu o subwencję finansową, kontaktują się z nimi i służą radą. Uruchomiliśmy specjalną infolinię dla klientów, gdzie konsultanci od zeszłej środy odebrali już ponad 6 tys. połączeń. Stworzyliśmy także adres e-mail obsługiwany przez doradców ze wszystkich segmentów. Mamy stronę dedykowaną Tarczy Finansowej PFR, gdzie klienci znajdą aktualne informacje na temat programu, a także filmy pokazujące jak wypełnić wniosek oraz kalkulator subwencji, z którego skorzystało już 30 tys. przedsiębiorców - mówi Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialna za pion MŚP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA