fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bank Pocztowy idzie na sprzedaż. W grze PKO BP

materiały prasowe, Bank Pocztowy
Do sprzedaży akcji banku pod naciskiem związków skłania się Poczta Polska. Potrzebuje pieniędzy na inwestycje. Sygnały do potencjalnych zainteresowanych zostały już wysłane.

Bank Pocztowy, który w 75 proc. należy do Poczty Polskiej (PP), a w 25 proc. do PKO BP, może zostać sprzedany – ustaliła „Rzeczpospolita". Z naszych informacji wynika, że PP chciałaby pozyskać partnera branżowego, który przejąłby część jej udziałów w banku i rozkręcił jego działalność. Sama też potrzebuje pieniędzy – na podwyżki dla pracowników i inwestycje na rynku kurierskim. Na sprzedaż naciskają związkowcy z pocztowej Solidarności.

Dowiedzieliśmy się, że oferta kupna ma trafić nie tylko do PKO BP, który już od kilku lat stara się zwiększyć swój udział w Pocztowym, ale też do niedawno zrepolonizowanego Pekao. Na razie jednak trwa sondowanie rynku. – Ciężko powiedzieć, który ze scenariuszy zostanie zrealizowany. To decyzja polityczna – mówi nam osoba znająca kulisy sprawy.

Poczta szuka pieniędzy

Przemysław Sypniewski, prezes PP, nie odnosi się wprost do naszych informacji, ale nie wyklucza sprzedaży banku. – Każde rozwiązan...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA