fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Eurobank zachęca do otwierania lokat w walutach obcych

Bloomberg
Pod koniec minionego roku eurobank wprowadził do oferty kartę multiwalutową podpiętą pod konta obsługiwane w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich. Dziś zachęca do otwierania lokat terminowych właśnie w tych trzech dewizach.

Obecnie bardzo rzadko mówi się zakładaniu lokat w walutach obcych. Na rynku brak bowiem ciekawych promocji, a ich oprocentowanie jest stosunkowo niskie. Tego typu produkty to jednak dobra alternatywa dla osób posiadających zobowiązania w walutach obcych. Założenie lokaty walutowej może bowiem pomóc zniwelować ryzyko zmian kursów walutowych.

Depozyty eurobanku dostępne są w różnych wariantach. Założyć je można na okres 1 ,3, 6 lub 12 miesięcy. Minimalna wpłata wynosi 500 dolarów amerykańskich, funtów brytyjskich lub euro. Do każdego konta walutowego, klient może założyć trzy lokaty terminowe w walucie rachunku.

Oprocentowanie lokat jest stałe i uzależnione od waluty, okresu oraz lokowanej kwoty. Wynieść może od 0,01 proc. do 1,05 proc. w skali roku.

O losach oszczędności po upływie okresu deponowania decyduje klient. Kapitał i odsetki mogą automatycznie utworzyć nową lokatę, być w całości przekazane na konto walutowe albo rozdzielone i w części kapitałowej utworzyć nowy depozyt, a odsetkowej być przekazane do dyspozycji klienta i przelane na konto walutowe. W przypadku zerwania lokaty przed końcem okresu umownego bank nie nalicza odsetek.

Lokaty w walutach obcych oferują również m.in: Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, Credit Agricole czy PlusBank.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA