fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

KNF odkręca własną decyzję w sprawie ING

KNF
Fotorzepa, Robert Gardziński
Komisja Nadzoru Finansowego zmieniła decyzję, która wzbudziła w branży spore kontrowersje, i zgodziła się na powierzenie Joannie Erdman nadzoru nad ryzykiem w ING Banku Śląskim.

„Komisja, po rozpatrzeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy złożonego przez radę nadzorczą ING Banku Śląskiego, jednogłośnie uchyliła w całości decyzję KNF z dnia 7 września 2020 r. odmawiającą wyrażenia zgody na powierzenie Joannie Erdman funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności ING Banku Śląskiego” – podała KNF w komunikacie po dzisiejszym posiedzeniu.

Jednocześnie KNF wyraziła zgodę na powierzenie Joannie Erdman funkcji członka zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności ING Banku Śląskiego.

Skąd zmiana zdania? Komisja argumentuje, że „wyczerpująca argumentacja w zakresie spełniania przez Joannę Erdman wszystkich wymogów z art. 22aa ustawy Prawo bankowe została faktycznie przedstawiona przez bank dopiero we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy i w dalszym toku postępowania drugoinstancyjnego”.

Wrześniowa jednogłośna decyzja KNF wzbudziła wiele kontrowersji, bo Joanna Erdman ma duże doświadczenie w bankowości – w sektorze przepracowała 25 lat. Niemal cały ten czas była związana z grupą ING. Przez ostatnich siedem lat zasiadała w zarządzie ING Banku Śląskiego. Komisja argumentowała wtedy, że menedżerka przez niemal całą karierę była związana z pionem biznesowym lub sprzedażowym, co determinowało jej kompetencje, niebędące tożsame z tymi, które wymagane są na stanowisku członka zarządu odpowiedzialnego za ryzyko.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA